Facebook profil fotoğraflarına Star Wars etiketi geldi

Star Wars heyecanı için geri sayım başladı. 18 Aralık Cuma günü ‘Güç Uyanıyor’ bölümüyle sinema salonlarına gelecek Star Wars’un yedinci serisi için teknoloji şirketleri de harekete geçti. Bu şirketlerden biri de Facebook oldu.

Facebook, profil sayfalarında Star Wars etiketlerini sunmaya başladı. Bu etiketlerle kullanıcılar fotoğraflarına Star Wars ikonlarını ekleyebilecek ve bu sayede taraflarını da belirtebilecek.

Peki Facebook profillerinde Star Wars etiketi nasıl yapılır? Star Wars’un resmi Facebook sayfası üzerinde yer alan otomatik uygulama aracılığıyla tarafınızı seçip profil fotoğrafınıza bir ışın kılıcı iliştirebilirsiniz.

star-wars-facebook-etiket-nasil-yapilir

Fotoğrafın profilinizde kalmasını istediğiniz süreyi de ayarladıktan sonra artık yeni filmin çıkışına ne kadar hazır olduğunuzu arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Görünen o ki Facebook, bu etiket olayına oldukça ısınmış durumda. Daha önce Fenerbahçe ile birlikte işbirliği yapan sosyal ağ, takımın taraftarlarının fotoğraflarına etiket koyabilmesini sağlamıştı. Star Wars’ta bunlardan biri oldu. Facebook’un önümüzdeki dönemde hangi etiketleri kullanıcılarına sunacağını merakla bekliyoruz.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın