Google’ın Star Wars oyunu ‘Işın Kılıcıyla Kaçış’ yayında!

Star Wars’un 7. bölümü ‘Güç Uyanıyor için geri sayım başladı. Birçok şirket de bu film için geliştirdiği yeni ürünleri bir biri ardına kullanıcılara sunuyor. Bunlardan sonuncusu Google’ın yeni Chrome oyunu birlikte akıllı telefonunuz bir ışın kılıcına dönüşüyor.

Işın kılıcıyla kaçış (Lightsaber Escape) adında bir oyun geliştiren Google, kullanıcıların akıllı telefonlarını bir kılıç olarak kullanmasını ve Stormtrooper’lara karşı savaşmasını sağlıyor.

Işın kılıcıyla kaçış nasıl oynanır?

Işın kılıcıyla kaçış (Lightsaber Escape) oyunu nasıl oynanır diye merak ediyor musunuz? Bunu yapabilmek için ise kullanıcıların bilgisayarları ile Lightsaber.withGoogle.com adresine girmesi gerekiyor. Türkçe versiyonun da mevcut olduğu oyunda size özel bir kod üretiliyor. Bu size özel linki Chrome kullanarak akıllı telefonunuzdan açtıktan sonra bilgisayar ekranı akıllı telefonunuzla kontrol edilmeye başlanıyor. Telefonunuzu dik bir şekilde tutarak kalibrasyon ayarını da yapabilirsiniz.

star-wars-isin-kiliciyla-kacis-nasil-oynanir

Disney ve Lucasfilm beraberliğinde gerçekleştirilen oyunun hikayesi Star Destroyer içinde başlıyor. Işın kılıçlarını yani akıllı telefonlarını eline alan kullanıcılar savaşarak oradan kurtulmaya çalışıyor.

İlk denemelerimize göre oldukça keyifli bir çalışmaya imza atılmış. Özellikle bir birinden bağımsız iki cihazın bu kadar iyi anlaşması başlı başına önemli bir olay. Işın kılıcıyla kaçış oyununu mutlaka denemeniz gerektiğini belirtelim.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın