Ekim’de vizyona girecek yeni Steve Jobs filminin ilk fragmanı yayınlandı

Apple’ın unutulmaz kurucusu Steve Jobs’un hayat hikayesini konu alan “Steve Jobs” filminin ilk resmi fragmanı yayınlandı. Yapımcılığını Universal Pictures’ın üstlendiği ve çekimlerine 2015 yılının ocak yılında başlanan filminde, Steve Jobs’u Michael Fassbender canlandırıyor.

9 Ekim 2015’te vizyona girmesi beklenen Steve Jobs filmin ilk fragmanında Michael Fassbender’in yanısıra Mac’in yaratıcı ekibinden Joanna Hoffman’ı canlandıran Kate Winslet, Jobs ile birlikte Apple’ı kuran isim olan Steve Wozniak’ı canlandıran Seth Rogen ve 1083-1993 yılları arasında Apple’ın CEO’luğunu üstlenen John Sculley’i canlandıran Jeff Daniels da sahneye çıkıyor. Yayınlanan ilk fragmanda, Steve Jobs (Michael Fassbender)’un arkası dönük olarak görülürken, Jobs’un unutulmaz konuşmaları da hızlı bir şekilde geçiyor.

Ne ilk ne de son film olacak

2011 yılında hayatını kaybeden Steve Jobs’un hayat hikayesini konu alan filmin yapımcılığı, daha önce Sony Pictures üstlenmiş, ancak hem taraflar arasındaki anlaşmazlık hem de geçen yıl Sony Pictures’a yapılan “hack saldırıları” nedeniyle Universal Pictures’a devredilmişti.

2013 yılında gösterime giren “Jobs” isimli filmde Steve Jobs’u Asthon Kutcher canlandırırken, “Steve Jobs’u en iyi kim canlandıracak?” tartışması uzun süre devam etmişti.

Yönetmenliğini daha önce Slumdog Millionaire’i de yöneten Danny Boyle’un üstlendiği ve senaryosunu ise Facebook ve kurucusu Mark Zuckerberg’i konu alan The Social Network’ü kaleme alan Aaron Sorkin’in yazdığı “Steve Jobs” filmiyle ilgili gelişmeleri, filmin resmi Facebook hesabından takip edebilirsiniz.

“Steve Jobs” filminin ilk resmi fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın