Super Mario akıllı telefonlara geliyor

Atari döneminin en popüler oyunlarından biri olan Super Mario akıllı telefonlara geliyor. Daha doğrusu sadece Super Mario değil, tüm Nintendo oyunları akıllı telefonlardan da oynanabilecek. Bu oyunlar arasında ise Legend of Zelda ve Pokemon gibi oyunseverlerin müptelası olduğu oyunlar da yer alıyor.

Wall Street Journal’de yer alan habere göre Nintendo en geç 2017 yılına kadar toplamda 5 oyununu akıllı telefonlar ve hatta tabletler için yayınlayacak. İlk oyun ise 2015 yılının sonuna kadar kullanıcılara sunmuş olacak.

Tek derdi kâr

İşin aslına bakacak olursak Nintendo, akıllı telefonlara karşı kendi taşınabilir konsollarını geliştirmişti. Nintendo DS serisi adındaki bu cihazlar ne yazık ki şirketin beklentilerini karşılamamış ve hem Nintendo DS hem de oyunlarının satış gelirleri düşmüştü. Bunun sebebi ise tabii ki akıllı telefonlar. Donanımsal olarak oldukça güçlenen akıllı telefonlar, artık taşınabilir konsollardan çok daha iyi performans sağlıyor.

Bu durum da doğal olarak Nintendo’nun da dikkatini çekmiş ve şirket akıllı telefonlara yönelik çalışmalarını başlatmış. Nintendo’nun son şanslarından biri olan akıllı telefon uygulamaları şirkete nasıl bir katkı sağlayacak? Bekleyip hep beraber göreceğiz.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın