Super Mario Run mobilde indirme ve gelir rekorlarını alt üst etti

Japon Nintendo‘nun ilk mobil Super Mario oyunu olan Super Mario Run App Store’da yayınlandı. iPhone ve iPad’ler için yayınlanan Super Mario Run oyunu, hem ABD’de hem de Türkiye’de en çok indirilen uygulamalar ve en çok indirilen oyunlar listesinde hemen bir numaraya çıkmayı başardı.

15 Aralık günü uygulama mağazalarında yerini alan oyun, dünya genelinde ilk gününde ulaştığı 10 milyonluk indirilme sayısı ile Pokemon GO’ya açık ara fark attı. Super Mario Run, 151 ülkede eş zamanlı olarak kullanıcılara sunulurken, ilk etapta sadece 3 ülke için uygulama mağazalarına giren Pokemon GO’nun ilk günündeki toplam indirilme sayısı 900 bin olmuştu.

İlk günden 4 milyon dolar kazandı

Uygulama istatistiklerini tutan App Annie’nin analizine göre Super Mario Run kullanıma sunulduğu 151 ülkede toplam 10 milyonluk indirilme barajını geçti.  İlk gününde 60’dan fazla ülkede “en çok indirilen oyun” olan Super Mario Run’ın dünya çapında ilk gününde elde ettiği toplam gelir de 4 milyon doları aştı.

İlk olarak 1985 yılında tanıştığımız klasik Super Mario’u akıllı telefonlara taşıyan oyun, World Tour, Toad Rally ve Kingdom Builder olmak üzere üç farklı oyun deneyimi sunuyor. Başlangıç sürümü ücretsiz olan oyunun tamamını oynayabilmek için 26.99 TL’lik ödeme yapmak gerekiyor.

Super Mario Run nasıl oynanır?

‘Super Mario Run nasıl oynanır?’ diye merak ediyorsanız, yukarıdaki videoyu izleyebilirsiniz. iOS 8.0 ve üstü işletim sistemine sahip iPhone, iPad ve iPod touch’larda oynanabilen oyunun indirme dosyasının boyutu 205 MB. Türkçe hariç 10 dilde desteklenen ve şimdilik iOS platformunda sunulan Super Mario Run Android platformuna ise 2017 yılında gelecek.

Super Mario Run oyununu indirmek için burayı tıklayabilirsiniz. İlk versiyonu 1985 yılında Nintendo Entertainment System (NES) için çıkan Super Mario oyununun, aradan geçen 31 yılda hangi platformlarda nasıl oynandığını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Super Mario’nun 31 yıllık koşusu…


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın