e-Spor’da Rusya’yı yenen Türkiye şampiyon oldu

Seri girişimciler Hakan Baş ve Kaan Karamancı’nın yatırımcılığını üstlendiği ve Onur Aksu’nun danışmanlığını yürüttüğü 2016 Türkiye Şampiyonu SuperMassive League of Legends turnuvası kapsamında Meksika’da düzenlenen Uluslararası Wild Card 2016’da şampiyonluğunu ilan etti.

Türkiye’nin League of Legends (LoL) 2016 şampiyonu SuperMassive, Meksika’da düzenlenen Uluslararası Wild Card 2016’da Rusya’nın e-spor takımı Hard Random’ı mağlup ederek şampiyon oldu. Türkiye’de olduğu gibi uluslararası arenalarda da başarısını sürdüren SuperMassive, IWCI 2016 şampiyonu olarak  dünyanın en büyük e-Spor takımlarıyla karşılaşacağı MSI 2016’ya katılma hakkı kazandı.

1461565629_Supermassive_Tak__mYarı finalde Vietnam temsilcisi Saigon Jokers’i 3-0 yenen SuperMassive e-spor takımı, finalde ise Rus ekibi Hard Random ile karşı karşıya geldi. Tansiyonun hiç düşmediği final maçının kazananı ise 3-1’lik skor ile SuperMassive oldu. Brezilya, Tayland ve Rusya gibi güçlü ülkelerin bulunduğu Wild Card bölgesinin şampiyonu olmayı başaran SuperMassive 4-15 Mayıs 2016 tarihleri arasında Shangai‘de düzenlenecek dünya LoL devlerinin kozlarını paylaşacağı MSI 2016‘da mücadele edecek.

Riot Games‘in yayıncısı olduğu League of Legends (LoL) oyunu ile ilgili gelişmeleri buradan, LoL turnuvaları ile ilgili karşılaşmalar, maç takvimleri ve takımları hakkındaki güncel haberlere ise şuradan erişebilirsiniz.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın