Swarm’da en çok ‘check-in’ Türkiye’de yapılıyor!

Sosyal ağ Foursquare, konum paylaşma uygulaması Swarm ile ilgili güncel istatistiklerini paylaştı. Foursquare’in resmi blogundan yapılan duyuruya göre uygulama üzerinden yapılan ‘check-in’lerin toplam sayısı 10 milyar adede ulaştı. Swarm check-in liderliği ise açık ara Türkiye’de! swarm-uygulamasi-ozellikleri

Yayınladığı mesajla Swarm kullanıcılarına teşekkür eden Foursquare’in konum belirtme istatistiklerine göre en çok check-in yapılan ülke Türkiye oldu. 

Toplam 10 milyar check-in’in dörtte biri Türkiye’de yapılırken, Türkiye’deki check-in’lerin sayısı da toplam 2.5 milyarı aştı.

İlk check-in’in 2009 yılında yapıldığı Foursqaure, 2014 yılının Mayıs ayında Swarm uygulamasını kullanıma açmıştı.

Everest’e çıkıp, Lut Gölü’ne indi

Foursquare’in açıkladığı verilere göre dünyanın en yüksek check-in noktası Everest Dağı, dünyanın en alçak check-in noktası ise Lut Gölü (Ölü Deniz) oldu.

Foursquare’in Swarm uygulamasının nasıl kullanıldığı ve Swarm’da nasıl mayor olunduğuyla ilgili ipuçlarını buradaki  yazımızdan öğrenebilirsiniz.

swarm-nasil-kullanilir

Aylık 50 milyonun üzerinde aktif kullanıcısı bulunan Foursquare ve Swarm’da dünya genelinde 65 milyondan fazla mekan  bulunuyor.  2015 yılının Ağustos ayında toplam 7 milyar adetlik check-in sayısına ulaşan platformun son paylaştığı verilere göre toplam check-in sayısı son bir yılda 3 milyar adet artmış durumda.

Swarm uygulamasını indirmek için aşağıdaki linklere tıklayabilirsiniz.swarm-logo

iOS

Android

Windows


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın