Swarm, ‘özel mesajlaşma’ özelliğini kullanıcılara sundu

Konum paylaşma uygulaması Swarm, ‘özel mesajlaşma’ özelliğini kullanıcılara sundu. Swarm’a gelen güncellemeyle hayata geçen özellik kullanıcıların aynı mekanda olan diğer kullanıcılarla özelden mesajlaşabilmesini sağlıyor. Grup mesajlaşmalarının da yapılabileceği bu özellik sayesinde Swarm’ın popülaritesini arttırması bekleniyor.

Nam-ı diğer “DM’den yürüme” olarak da ifade edebileceğimiz bu özellikle, aslında Swarm’ın bir arkadaşlık uygulamasına dönüşeceğini fazlasıyla gösteriyor. Özel mesajlaşma özelliğine en çok sevinenler ise kuşkusuz çapkınlar 🙂

swarm-ozel-mesajlasma

 

Popülerlik kazanacak

Swarm’ın bu kararı almasındaki sebep ise uygulamanın gittikçe popülaritesini kaybetmesi. Bir süre önce mekan öneri uygulaması Foursquare ile kullanıcıların check-in yapabilmesini sağlayan şirket, bu uygulamayı ikiye bölmüştü. Bunun sonucunda ise sadece check-in yapmak isteyenler için Swarm uygulaması ortaya çıkmıştı. Şirket, kullanıcıların yeni bir uygulama olan Swarm’dan check-in yapmasını istemişti. Ancak bu da hızla uygulamanın popülerliğini kaybetmesini sağladı.

Swarm’un çapkınlara göz kırptığı özel mesajlaşma özelliği, iPhone ve Android işletim sistemli telefonlarda kullanıma hazır. Windows Phone kullanıcılarının ise biraz daha beklemedi gerekiyor. İndirmek için sizi aşağıya alalım.

Swarm [Android | iOS ]


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın