SWEATers ilk yatırımını 3 milyon TL değerlemeyle aldı

Spor arkadaşı uygulaması SWEATers Elif Boyner ve Melis Abacıoğlu Sezener tarafından hayata geçirildiği 16 Mayıs 2017’den sonra ilk yatırımını aldı. Uygulama, Fırat İşbecer, Kaan Boyner, Önder Öztarhan, Sinan Güler, Umur Özal’dan aldığı çekirdek yatırımla 3 milyon TL değerlemeye ulaştı.

Sağlıklı yaşam ve spor aktivitelerini birlikte yapmak isteyenler için geliştirilen mobil uygulama, sporseverlerin birlikte spor yapabilecekleri partnerlerini, spor aktivitelerini, sağlıklı yeme-içme mekanlarını ve spor markalarını bulmasını sağlıyor.

iOS ve Android için App Store ile Google Play Store üzerinden yayınlanan SWEATers App, 3 milyon TL değerlemeyle Monitise MEA Genel Müdürü Fırat İşbecer, Dore Grup Mali İşler Müdürü Kaan Boyner, Vepa Group Yönetim Kurulu Başkanı Önder Öztarhan, A Milli Basketbol Takımı ve Fenerbahçe Doğuş oyuncusu Sinan Güler ve Umur Özal’dan çekirdek yatırım aldı.

Hedef 100 bin kullanıcı ve yurt dışına açılma

SWEATers App kurucularından Elif Boyner aldıkları yatırımlar çerçevesinde gerçekleştirilecek çalışmaları şu şekilde özetledi:

  • Yurt dışı yatırımları için AR-GE çalışmaları gerçekleştirilecek.
  • Yazılım altyapısı geliştirilecek.
  • 100.000 kullanıcı hedefine ulaşmak için pazarlama faaliyetleri güçlendirilecek.
  • İş birliği yapılan markalara ve SWEATstop’lara daha fazla katkı sağlayacak projeler üretilecek.

SWEATers App ile birlikte yakın gelecekte spor ekosistemini büyütmeye devam edeceklerini söyleyen Boyner, daha fazla kişiyi sporla buluşturup, daha çok markayı ekosistemlerine dahil etmeyi hedeflediklerini söyledi.

1500’den fazla etkinlik oluşturuldu

İlk iki ayda 16 bin 350 kişi tarafından inidirilen SWEATers App’te kullanıcılar, toplamda 1500’den fazla HADİ! oluşturdu. Spor tutkunlarını aynı etkinlikte buluşmasını sağlayan bu HADİ!’lere 2 binden fazla kullanıcı katıldı.

Bu süreç içerisinde Nike, Under Armour, New Balance, Hillside, Mars Athletic Club, Caffe Nero, SPX Merrell, Zone Fitness ve Reebok gibi markaların yer aldığı SWEATstop ekosistemindeki marka sayısı ise 600’ün üzerine çıktı.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın