3 adımda kişiye özel mobil tarife seçim girişimi: Tarifebilir

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun (BTK) verilerine göre, her ay yaklaşık 1 milyon cep telefonu kullanıcısının numarasını taşıdığı Türkiye’de, ihtiyaç ve bütçeye en uygun tarifeleri bulmak, cep telefonu kullanıcılarının en çok zorlandıkları konuların başında geliyor. Bu amaçla hayata geçirilen bir girişim olan Tarifebilir, cep telefonu kullanıcılarına, Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom‘un sunduğu güncel tarife seçeneklerini aynı anda görme, aralarında karşılaştırma yapma, numara taşıma ve en uygun tarifeye ulaşma imkanı sunuyor.

Tarifebilir nasıl çalışıyor?

Milyonlarca cep telefonu kullanıcısının ihtiyaçlarına ve bütçelerine en uygun tarifeyi bulmakta zorlandığına dikkat çeken Tarifebilir.com Kurucu Ortağı Serkan Türkoğlu, sistemin çalışma prensibi ile ilgili şu bilgileri verdi:

“Kullanıcıların mevcut GSM operatörlerini, faturalı veya faturasız olarak kullandıkları hat tipini ve mobil internet kullanım alışkanlıklarını dikkate alıyoruz. Böylece hem mevcut operatörlerindeki hem de diğer operatörlerdeki en uygun tarifeleri listeleyerek kişiye özel tavsiyelerin oluşturulmasını sağlıyoruz. Tarifebilir.com 3 adımda ihtiyacınız olan tarifeye geçmenizi mümkün kılıyor. Bunun için öncelikle birkaç soruyu cevaplandırmanız, ikinci adımda cevaplarınız doğrultusunda size özel oluşturulan tavsiyeler arasından geçmek istediğiniz tarifeyi seçmeniz gerekiyor. Tarife seçim aşamasında talep formunu doldurup gönderdikten sonra geçiş ile ilgili ayrıntılı bilgiler e-posta adresinize gönderiliyor.”

Aylık 500 bin kullanıcıyı hedefliyor

tarifebilircomTürkoğlu, şu anda sadece e-posta ile bilgilendirme yapan tarifebilir.com’a seçilen operatörün satış danışmanının kullanıcıyı ziyaret etmesi, bulunulan konuma göre en yakın mağazaya yönlendirmesi gibi özellikleri de ekleyeceklerini söyledi.

Mayıs ayı itibariyle günlük ortalama 2500 tekil ziyaretçisi olan platformun 2016 yıl sonu itibariyle aylık 500 bin kişiye ulaşmasını hedeflediklerini söyleyen Türkoğlu, “Platform, ayrıntılı filtreleme seçeneklerine de sahip. Dilerseniz size özel oluşturulan tarife listesini, GSM operatörlerinin sunduğu hediye sinema bileti, ücretsiz müzik servisi, havaalanı transferi gibi hizmetlere göre de daraltıp aradığınız tarifeyi bulabiliyorsunuz” dedi.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın