iOS ve Android için ‘Tax Free’ hesaplama uygulaması

Küresel ölçekte 37 yıldır Tax Free Shopping (Vergisiz Alışveriş) alanında hizmet sağlayıcılığı yapan Global Blue, yeni SHOP TAX FREE uygulamasını kullanıma açtı. iOS ve Android cihazlarda kullanılabilen uygulamada ülke bazındaki KDV oranlarına göre Tax Free hesaplama, anlık vergi iadesi takibi,  tüm destinasyonlar için Tax Free alışveriş bilgileri gibi özellikler bulunuyor.

Global Blue seyahat eden ve alışveriş yapan ‘’Globe Shopper’’lar için sunulan yeni SHOP TAX FREE uygulaması, ‘Tax Free’ alışverişin her aşamasında kullanıcılara kişiselleştirilmiş bir deneyim sağlıyor.

Cebinizdeki Tax Free hesaplama aracı

Öncelikle, sık sık ‘tax free’ alışveriş yapan ‘’Globe Shopper’’ları hedefleyen uygulama, kişilerin planlama, alışveriş ve Tax Free iadesi aşamalarındaki ihtiyaçlarını cep telefonları aracılığıyla karşılamasını sağlıyor. Mobil Müşteri Hizmetleri uygulamasıyla desteklenen SHOP TAX FREE, akıllı telefonlara gönderilen e-posta ve SMS bildirimlerle müşterilere ‘tax free’ alışverişlerinde takip etmeleri gereken adımlarla ilgili yol gösteriyor.

İngilizce, Rusça ve Çince dillerinde tasarlanan yeni SHOP TAX FREE uygulamasının temel özellikleri şöyle:

  • Kullanıcılar, tüm vergi iadelerine, tek bir tuşa dokunarak anında ulaşıp, takip edebiliyor. Konum tespit hizmeti sayesinde, uygulama kullanıcılarını en yakın Gümrük ve İade ofislerine yönlendiriyor.
  • Uygulamaya eklenen Global Blue İade Hesaplama aracı, anlık döviz bilgileri ve otomatik olarak para birimi çevirimi sağlıyor. Kullanıcılar, ‘tax free’ alışverişlerinde minimum alt satın alma tutarı ve yerel kurallar gibi bilgilere de bu uygulamadan erişebiliyor.
  • Uygulama açıldığında telefonun kamerasını kullanarak, pasaportun taranması ve Global Blue SHOP TAX FREE Kartına tek tuşla kayıt yaptırılması mümkün.

Apple cüzdana eklenebilen SHOP TAX FREE Kart 

  • Tüm dünyada 305 bin mağazada geçerli SHOP TAX FREE Kartı, ”Globe Shopper’’ların, Tax Free Formu doldurmaları gerekmeden KDV iadelerini talep etmelerine olanak sağlıyor. Kayıt işlemi tamamlandıktan sonra uygulama, sanal bir SHOP TAX FREE kartı üretiyor ve bu kart Apple‘ın cüzdanına da eklenebiliyor. Telefonun kamerası ayrıca dâhili bir barkod okuyucu olarak da kullanılabiliyor.
  • Uygulamanın harita özelliği arama işleviyle “Globe Shopper’’ların şehir, marka ve mağaza adı girerek alışverişlerini planlamalarını mümkün kılıyor. Uygulama ayrıca kullanıcıları mağazalara götüren navigasyon özelliği ile alışverişin yoğun olduğu bölgeleri de gösteriyor.
  • Uygulama aynı zamanda seyahat eden kişilerin varış noktalarında, coğrafi konum işaretleme özelliğini kullanarak şehirleri keşfetmelerine ve beğendikleri mağazaları işaretlemelerine yardımcı oluyor.
  • Üye işyerleri de, coğrafi işaretleme özelliği sayesinde, özel yeni mağazalarını tanıtabiliyor, ‘tax free’ alışveriş yapan müşterilerini en yakın iade ofislerine yönlendirebiliyor.

SHOP TAX FREE uygulamasını App Store ve Google Play Store’dan ücretsiz indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

iOS

Android


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın