Migros bir yıl önce kapanan Tazedirekt’i yeniden açtı

Bir yıl önce kapanmıştı, Migros ile yeniden faaliyette: Tazedirekt açıldı. Online gıda alanındaki e-ticaret girişimi Tazedirekt tekrar açıldı. 2014 yılı sonunda Aslanoba Capital’in kurucusu Hasan Aslanoba tarafından kurulan, doğal ve yerel gıdaları kaynağından tüketici ile buluşturan Tazedirekt, verimlilik sorunlarını gerekçe göstererek 2016 yılının Şubat ayında hizmetlerini durdurmuştu.

2016 yılının sonunda marka ve dijital varlıkları Migros Ticaret A.Ş. tarafından satın alınan Tazedirekt.com tekrar faaliyetlerine başladı. Tazedirekt, web sitesinin yanısıra, 23 Mart tarihi itibariyle Google Play ve App Store’da tekrar yerini almasının ardından Android ve iOS uygulamaları üzerinden sipariş almaya başladı.

Altyapı hizmetini Macrocenter verecek

Tazedirekt’in tekrar açılması hakkında konuşan Migros Genel Müdürü Özgür Tort, “15 aylık bir sürede çok başarılı bir noktaya ulaşan bu değerli markanın operasyonel sebeplerle varlığını sürdürememiş olduğunu biliyoruz. Tazedirekt’in operasyonel sebeplerle varlığını sürdürememiş olmasından dolayı üzüntü duyduk. 62 yıllık deneyimimiz, Macrocenter’ın kuvvetli altyapısı ve hizmet kalitesi ile Tazedirekt geri dönüyor ” dedi.

Özgür Tort, “Dünyadaki şehirleşme trendinin sonucu olarak insanlarda sağlıklı, güvenilir, doğal gıdalara ve yerel ürünlere bir yönelim söz konusu. Taze kavramı bizim ayrışan özelliğimiz. Bu nedenle bir rakibimizin bu yönlü çalışmalarının güçlenerek devam etmesini önemsedik. Tazedirekt markasının felsefesini koruyarak, vaad ettiği hizmeti sürdürebilmesi için çalışmaları başlattık” diye konuştu.

Aslanoba: Benim çocuğum gibiydi…

Tazedirekt satışı ile ilgili olarak değerlendirme yapan Tazedirekt.com’un kurucusu Hasan Aslanoba ise şunları söyledi:

“Tazedirekt benim çocuğum gibiydi. Çok emek verdim. Tazedirekt son 5 ayda ortalama yüzde 30’lık bir büyüme sağlamıştı. Ancak, maalesef bir takım operasyonel sorunlar nedeniyle devam ettirmemiz mümkün olmadı. Temellerini kurduğum ve kısa sürede müşterilerin gözünde ‘love brand’ olan markamı şimdi başka bir ‘Love Mark’a teslim etmiş olmaktan dolayı son derece mutlu ve huzurluyum.” 


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın