Kapanan Tazedirekt.com’a sağlıklı gıdada alternatif siteler

Aslanoba Capital’ın kurucusu Hasan Aslanoba’nın sahibi olduğu Tazedirekt.com’un kapanma kararı almasıyla birlikte, e-ticaretin yükselen yıldızı sağlıklı ve organik gıda ürünlerini internetten alanların en gözde platformu da artık tarih olmuş oldu.

Her ne kadar son yıllarda online ticaretin yükselen yıldızı olan sağlıklı ve organik gıda alanında onlarca e-ticaret sitesi bulunsa da, hem yaygınlık hem de ürün çeşidi açısından bu hizmeti kapsamlı bir şekilde sunan online alışveriş siteleri, aslında pek de çok değil.

Kimisi kurumsallaşıp genele hitap edemiyor, kimisi ise kısa bir süre içinde kapanıyor. Biz yine de online sağlıklı ve organik ürün alanında tüketiciler için Tazedirekt’e alternatif olabilecekleri, bir araya getirmeye çalıştık. Buyrun…

1- Taze Masa

tazemasa

2013 yılında faaliyetlerine başladı. Sadece İstanbul’da faaliyet gösteriyor. Mobil uygulaması yok. İnternet sitesi üzerinden sipariş alıyor. Minimum 45 TL’lik sipariş alıyor.

 

2- Memleketten Gelsin

memlekettengelsin2009 yılında kuruldu. Türkiye’nin her yerine ürün gönderiyor. Mobil uygulaması yok. İnternet sitesi üzerinden sipariş alıyor. 100 TL’nin üzerindeki alışverişlerde kargo ücretsiz.

 

3- Dalından Koptu

dalindankoptu2007 yılında kuruldu. Türkiye’nin her yerine ürün gönderiyor. Mobil uygulaması yok. İnternet sitesi üzerinden sipariş alıyor. 50 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsiz.

 

4- Datça Paketi

datcapaketi2013 yılında kuruldu. Türkiye’nin her yerine ürün gönderiyor. Mobil uygulaması yok. İnternet sitesi üzerinden sipariş alıyor.

 

5- Hasan Bey Çiftliği 

hasanbey2012 yılında kuruldu. Türkiye’nin her yerine ürün gönderiyor. Mobil uygulaması yok. İnternet sitesi üzerinden sipariş alıyor. 100 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsiz.

 

6- Nevi Gurme

nevigurme2011 yılında kuruldu. Türkiye’nin her yerine ürün gönderiyor. Mobil uygulaması yok. İnternet sitesi üzerinden sipariş alıyor. 100 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsiz.

 

7- Eko Organik

ekoorganik2008 yılında kuruldu. Türkiye’nin her yerine ürün gönderiyor. Mobil uygulaması yok. İnternet sitesi üzerinden sipariş alıyor. 150 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsiz.


Yorumlar

yorum

1 comment

Bir Cevap Yazın