Kullanıcıları kampanya başlattı: Tazedirekt.com kapanmasın!

E-ticaret alanında sürpriz bir şekilde kapanma kararı alan Tazedirekt.com için online imza platformu Change.org’da “Tazedirekt kapanmasın” ilginç bir kampanya başlatıldı. 18 Şubat’ta duyurduğu kararla kepenk indiren Tazedirekt için Change.org üzerinden “Tazedirekt kapanmasın” başlığıyla 19 Şubat 2016’da başlatılan kampanyada, toplam imza sayısı 1500’e ulaştı.

tazedirekt_logoHüseyin Yiğit Kaynar tarafından başlatılan imza kampanyasının muhatabı olarak ise Tazedirekt’in sahibi olan Aslanoba Capital’in Kurucusu Hasan Aslanoba ve Aslanoba Capital’in Pazarlama Müdürü Aslıhan Ulutaş belirlenmiş.

‘Kararı gözden geçirin!’

Kampanyanın açıklamasında ise şu ifadeler kullanılmış:

“Tazedirekt aniden kapandı ve bizler yani tazedirekt müşterileri olarak bu konunun iyice düşünülmesi tekrar gözden geçirilmesini istiyoruz, bizler doğal ürünler ile beslenmek istiyoruz ve bunu gerçekleştirecek tek firma tazedirekt.”

tazedirekt-kapanmasin-kampanya

Tazedirekt’in kapanma kararından geri adım attırır mı bilinmez ama eğer siz de bu kampanyaya destek olmak istiyorsanız, buradan imzanızı atabilirsiniz. 

Tazedirekt kapanmasın, yüzlerce yorum aldı  

Hatırlanacağı üzere Aralık 2014’te faaliyetlerine başlayan Tazedirekt.com, 18 Şubat 2016’da yaptığı açıklamada “piyasa koşulları ve operasyonel dengeler” gerekçesiyle kapanma kararı aldıklarını duyurmuştu.  Çalışan sayısı 300’ü, aldığı toplam yatırım tutası 35 milyon doları ve aylık satış geliri 1.8 milyon TL’yi geçen Tazedirekt, 2016 yılı sonu için ise aylık 10 milyon TL’lik ciro hedefi koymuştu.

“Tazedirekt kapanmasın” kampanyasına gelen 1500 civarı imza ve 400 civarı yorumun da gösterdiği gibi her ne kadar piyasa koşulları gerekçe gösterilse de, Türkiye’de sağlıklı gıda alanında online ticarete yönelik yoğun bir tüketici talebi de oluşmuş durumda.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın