Oyunu değiştirenlerin deneyim alanı: RE-PLAYERS

Türk Ekonomi Bankası (TEB), 6 yıldır destek verdiği Türkiye İnovasyon ve Girişimcilik Haftası kapsamında bu yıl ‘oyunu değiştiren’ yenilikçi projeleri ve bu projelerin arkasındaki ilgi çekici hikayeleri, VR, yapay zeka, drone  destekli RE-PLAYERS deneyim alanında sunuyor. 

6-9 Aralık tarihlerinde, İstanbul Kongre Merkezi Beyazıt Salonu’nda kurulacak ‘RE-PLAYERS-Oyunu Değiştirenler’ adlı bir deneyim ve aktivite alanında sporun yanı sıra, bilim, sanat, robotik gibi farklı disiplinlerde  yenilikçi girişim ve projeler ziyaretçiler tarafından deneyimlenebilecek.

Bilimden sanata, sanattan spora dijital deneyim

Geçen yıl geleceğin spor ve antrenman teknolojilerinin oyunlaştırılmış projelerle anlatıldığı Re-Play alanında binlerce insanı ağırlayan TEB, bu yıl da deneyim alannda geleceğin dünyasıyla ziyaretçileri buluşturuyor.

Sanal gerçeklik ile Hamlet 

Re-Players alanına gelen ziyaretçiler 3 boyutlu (3D) olarak görselleştirilmiş Hamlet oyununun sanal gerçeklikle sunulduğu Theatre VR ile  canlandırmak istediği karakteri seçerek tiyatro oyununun bir parçası olabilirken, Robodraw ile Robot kol KUKA’ya portrelerini çizdirebilecek.

Re-Players alanında uçmak isteyenler için Dronezone bir isimli uçuş simulasyonu, futbol meraklıları için ise Digital Shootout isimli  şut çekme simulasyonu bulanacak.

Alanda ayrıca yapay zeka yazılımları kullanılarak, ziyaretçilerin seçeceği 3 kelimenin içinde bulunduğu rap şarkı sözleri yazan ve kullanıcıyla eş zamanlı olarak seslendiren AI RAP ile moleküler yapıların oyunlaştırılmasıyla kullanıcının yepyeni bir yapı oluşturulması sağlayan Eterna projesi  İnovasyon ve Girişimcilik Haftası boyunca Beyazıt Salonu’nda bulunacak.

Re-players, 6-9 Aralık’ta İnovasyon Haftası’nda

6-9 Aralık 2017 tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan Türkiye İnovasyon Haftası’na katılanlar, bu eğlenceli ve şaşırtıcı Re-players alanını deneyimleyebilecek.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın