Yılbaşında eğlencenize eğlence katacak 7 teknolojik öneri

2015 için geri sayım başladı. Bazılarımız yılbaşı planını yapmış, bazılarımız ise henüz bu konuda kılını bile kıpırdatmamış olabilir. Ancak TeknoYO! olarak işin teknoloji boyutuna bir el atalım ve en teknolojik yılbaşı için bir rehber hazırlayalım dedik. Teknolojiyle donatılmış bir yılbaşı gecesi geçirmek isteyenler için alternatifleri topladık. İşte en teknolojik yılbaşı için 7 öneri…

 

1- Hindi siparişi internetten

hindi-yilbasi-siparis

Yılbaşı sofralarının olmazsa olmazı tabii ki hindi. Evde hindi pişirmekle kim uğraşır diyenler için Yemeksepeti ne güne duruyor diyoruz. Tek bir tıkla hindi siparişi verilebilen Yemeksepeti’nde sadece hindi değil, binlerce meze, ara sıcak, ana yemek ve tatlı alternatifi de bulunuyor. Bunun için Yemeksepeti hesabınızın olması yeterli.

 

2- Rezervasyon ‘cep’ten

rezervasyon-yilbasi

Şu an birçok kararsız kişinin en büyük derdi rezervasyon. “Hangi mekana gitsem?” diye gazete sayfaları karıştırıp, Google aramaları içinde kaybolmak istemeyenler için en iyi alternatif Mekanist uygulaması. Yılbaşı için özel bir kategori hazırlanan Mekanist uygulaması üzerinden telefon dahi açmadan rezervasyon yapabilirsiniz.

 

3- Lüks ulaşım

luks-ulasim-uber-yilbasi

Yılbaşı malum önemli bir gün. Bu önemli günü daha da özel bir hale getirmek isterseniz, ulaşımınızı lüks araçlarla sağlayabilirsiniz. Uber’in Mercedes S ve E serisi araçlarının yanı sıra Vito olarak daha büyük araçları bulunuyor. Şu anda sadece İstanbul’da kullanılan Uber uygulamasının Black servisinin ücreti açılış 11.20 TL ve kilometrede 3.09 TL yazıyor. Uber XL ise biraz daha ekonomik fiyatlara sahip.

 

4- DJ ayağınıza geldi hanım!

DJ Music night club

Müzik, yılbaşı gecesinin olmazsa olmazı. Bunun için kanal kanal gezmek, CD değiştirmek veya MP3 listeleri hazırlamak artık demode. En iyi alternatif ise online müzik servisleri. Deezer veya Spotify kullanarak, dünyaca ünlü DJ’ler ile yeni yıla girebilirsiniz. Bilgisayarla uğraşmadan, mobilden dinlemek istiyorum derseniz, aylık 10 TL gibi bir parayı gözden çıkarmanız gerek.

 

5- SMS yerine video selfie

yilbasi-whatsapp

Neydi o eski günler. Yeni yılda sevdiklerimizin sesini duyabilmek için telefon başında hatların düşmesini veya SMS’lerin ulaşmasını beklerdik. Ancak artık bunlar tarih oldu. Sebebi ise WhatsApp gibi uygulamaların hayatımıza girmesi. Artık kısa mesaj yazmaya da gerek yok. Ağacın karşısına geçin ve bir video çekin. Bunu da sevdiklerinize gönderin.

 

6- Alışveriş sanal marketten

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Yılbaşını evde geçirecekseniz en büyük sıkıntılardan biri alışveriş yapmak. Araba dolusu alışverişi eve nasıl götüreceksiniz? Kendinizi bu önemli gece öncesi yormaya da hiç gerek yok. En iyi yol ise Migros’un Sanal Market’i. Bilgisayardan, tabletten veya iPhone’dan hiç farketmez. Market alışverişinizi 2 dakikada Migros Sanal Market ile tamamlayabilirsiniz.

 

7- Biz dün gece ne yaptık ya?

ev-temizlik-yilbasi

Ev partisi yaptıysanız, 1 Ocak günü başınıza gelebilecek olası durumlardan biri dağınık bir ev manzarası. Biraz da akşamdan kalmaysanız o evi toplamak size işkence gelecektir. Böyle bir durumla karşılaşırsanız hemen akıllı telefonunuza veya bilgisayarınıza sarılın ve Evebirilazim.com veya Armut.com‘a girin. Buradan dakikalar içerisinde bir temizlikçi bularak evinizi temizletebilirsiniz.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın