Dünya oyun pazarının Çinli devi Türkiye pazarına girdi

Dünya oyun pazarının yüzde 50’sinden daha fazlasını elinde bulunduran Tencent, 5 milyon dolar yatırımla Türk oyun pazarına giriş yaptı. Çinli internet, oyun ve teknoloji devi Tencent’in oyun şirketi Tencent Games Türkiye operasyonlarını Gaming İstanbul 2017 kapsamında düzenlenen toplantı ile duyurdu.

Yeni mobil MOBA oyunu Strike of Kings Türkiye Lansmanı’nı Gaming İstanbul (GIST) 2017’de gerçekleştiren Tencent, Türk oyun pazarına 2017 yılında 5 milyon dolar yatırım yapacağını açıkladı. Tencent, ilk yıl için yatırım harcamalarını reklam, e-spor, lokalizasyon çalışmaları ve kampanyalara ayıracak.

Yeni oyun ile ödüllü turnuva düzenliyor

Türkiye, “Strike of Kings” oyunun halka açık olarak duyurulduğu ilk pazar olma özelliğini taşıyor. Tencent Denizaşırı Pazarlar, Pazarlama Direktörü Vincent Gao, “Türkiye, mobil oyunda en yüksek potansiyele sahip ülkelerden biri. Doğu’da başarılı olan bir oyunun Batı’ya yayılması için ilk istasyonun Türkiye olması gerekiyor” dedi.

“Strike of Kings”, İstanbul Kongre Merkezi’nde 2-5 Şubat tarihleri arasında, Gaming İstanbul 2017’de kurulan stant alanında tüm fuar katılımcıları tarafından deneyimlenebilecek.  

Tencent, Gaming İstanbul 2017’de herkese açık olarak, 120.000 TL ödüllü  “Strike of Kings” e-spor turnuvası düzenliyor. Bu turnuvada oyunu en iyi oynayan oyuncular, para ödülü ve Monster Notebook’un Abra A5 V8.1.2 model oyun bilgisayarını kazanma şansına sahip olacaklar.

Clash of Clans’in yapımcısı Supercell’i almıştı

Dünyanın en büyük internet şirketlerinden ve dünyanın en büyük oyun şirketi olan Tencent 1998 yılında kuruldu.

Şirket, oyun sektörüne girdiği Tencent Games ile 2015’te 11.1 milyar dolar gelir elde etti.  Tencent Games, gelirinin yüzde 50’sini mobil oyunlardan sağlıyor. 

Anlık mesajlaşma platformu WeChat’in de sahibi olan Tencent, 2016 yılında Clash of Clans oyununun yapımcısı Finlandiyalı mobil oyun şirketi Supercell’i de satın almıştı. 


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın