Olay film ‘The Interview’ vizyona internetten girdi

Geçtiğimiz haftanın en büyük olayı olan Sony hack skandalının sebebi olan The Interview filmi, tehditlere ve saldırılara rağmen vizyona internetten girdi. Film, Google Play, YouTube, Xbox Video gibi dünya çapında milyonlarca kullanıcılara sahip olan platformlar üzerinde yerini aldı. Filmin kiralama fiyatı 5.99 dolar, satın alma fiyatı ise 14.99 dolar olarak belirlendi.

Olayı kısaca hatırlamak gerekirse: The Interview filminin yayınlanmaması için hack saldırıları düzenleyen GOP hacker grubu, Sony Pictures şirketine ve şirket çalışanlarına birçok tehdit içerikli e-postalar ve çeşitli dökümanlar göndermişti. Saldırıyı dikkate almayan Sony ise GOP’un The Interview filminin galasını iptal etme talebini kabul edeceği ile ilgili açıklamalarda bulunmuştu. Ancak ABD Başkanı Barack Obama’nın da aralarında bulunduğu birçok kişi ve kurum Sony’nin geri adım atmaması konusunda uyarılarda bulununca Sony de filmi yeniden yayınlama kararı almıştı.

The Interview’in bu şekilde yayınlanması film sektörü açısından çok önemli bir rol oynuyor. Bu filmin internetten şu anda satın alarak izlenmesi film endüstrisinin geleceğine de şekil verecek. Birçok film belki direkt olarak internetten vizyona girecek.

The Interview’in fragmanını aşağıda izleyebilirsiniz.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın