The Interview, 4 günde 15 milyon dolar hasılat yaptı

İnternetten vizyona giren ve Google Play, YouTube, Xbox ve iTunes üzerinden izlenebilen The Interview’e ilgi hızla artıyor. BBC’de yer alan bilgilere göre filmin 4 günlük online hasılatı ise 15 milyon doları geçti. Sadece internetten izleyenlerin sayısı 2 milyona ulaştı. Bu da film sektörü için çok önemli bir gelişme. Sebebi ise vizyona sadece internetten giren bir filmin kısa bir zamanda hatırı sayılır bir hasılata ulaşması.

Öte yandan Kuzey Kore ile ABD arasındaki ilişkileri gerginleştiren olay film The Interview, şimdi de iTunes’taki yerini aldı. Filmin geçtiğimiz hafta internetten vizyona giren ilk film olma özelliğiyle Google Play, YouTube ve Xbox‘dan üzerinden vizyona girdiğini paylaşmıştık. The Interview’e şimdi de iTunes desteği geldi. ABD ve Kanada‘daki Apple müşterileri Apple’ın dijital medya mağazası iTunes üzerinden Sony’den ‘hack’lenerek çalınan The Interview filmini 14.99 dolara satın alarak iOS, Apple TV ve OSX üzerinden izleyebilirler. Filmin online dvd kiralama hizmeti Netflix’de ne zaman yayınlanacağı henüz bilinmiyor, ancak tahminlere göre Sony önce online satışlardan ve kiralamalardan kurtarabildikleri kadar para kurtarmayı deneyecek.

Olayı kısaca hatırlayalım. The Interview filminin yayınlanmaması için hack saldırıları düzenleyen GOP hacker grubu, Sony Pictures şirketine ve şirket çalışanlarına birçok tehdit içerikli e-postalar ve çeşitli dökümanlar göndermişti. Saldırıyı dikkate almayan Sony ise GOP’un The Interview filminin galasını iptal etme talebini kabul edeceği ile ilgili açıklamalarda bulunmuştu. Ancak ABD Başkanı Barack Obama’nın da aralarında bulunduğu birçok kişi ve kurum Sony’nin geri adım atmaması konusunda uyarılarda bulununca Sony de filmi yeniden yayınlama kararı almıştı.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın