THY’den cihaz yasağına karşı eXPhone uygulaması

ABD ve İngiltere’nin aralarında Türkiye’nin de olduğu bazı ülkelerden yapılan uçuşlarda kabin içine elektronik cihaz alınmasını yasak getirilmesi üzerine Türk Hava Yolları (THY) da yolcu memnuniyetini artırmak için harekete geçti. THY eXPhone uygulaması ile yolcularına uçuş sırasında da kesintisiz iletişim imkânı sunacağını duyurdu.

Türk Hava Yolları Basın Müşavirliği’nden şirket adına yapılan açıklamaya göre THY filosundaki Boeing 777 ve Airbus 330 tipi uçaklarda sunduğu Wi-Fi ve Canlı TV’ye ek olarak eXPhone uygulamasını da yolculara sunacak.

Mobil cihazlardan (konuşma hariç) güvenli bir şekilde internet erişimi ile e-posta kontrolü, sosyal medya hesap (Facebook, Twitter…) güncellemeleri ve SMS‘in yanısıra mobil mesajlaşmaya (WhatsApp, Line…) imkân sağlayan eXPhone uygulaması, Nisan ayı itibari ile yolcuların hizmetine sunulacak.

Roaming açıksa, otomatik devreye girecek

Entegrasyon temsilcileri Panasonic/AeroMobile olan uygulama, uçak kalktıktan belli bir süre sonra kabin ekipleri tarafından yolculara anons edilecek. Ardından telefonun “Data Roaming” modu aktif olması koşuluyla herhangi bir işleme gerek olmaksızın eXPhone uygulaması otomatik olarak devreye girecek.

Uygulama uçak inişe geçene kadar ki süre boyunca kullanılabilecek. eXPhone, yolcuların hizmet aldığı operatörlerin uluslararası dolaşım ücreti ile aynı olacak ve yolcuların faturalarına yansıtılacak.

THY’nin açıklamasında, “Projenin entegrasyon temsilcileri Panasonic/AeroMobile olup, saha kabul testi ilgili müdürlüklerimizin katılımı ile kabin görevlimizin kişisel cep telefonu üzerinden canlı olarak gerçekleştirilmiştir. Yolcularımız uygulamanın kullanım detaylarına Skylife’tan ulaşabilecek” bilgisi verildi.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın