ABD’ye ekonomide uçanlara THY özel kulaklık verecek

ABD’nin Türkiye’den yapılan uçuşlarda kabin içine elektronik cihaz alınmasını yasaklaması üzerine harekete geçen Türk Hava Yolları (THY) yolcuların uçuş mennuniyetini artırmak için yeni bir uygulamaya daha başladı. Yeni uygulamayla kıtalararası seferlerinde ekonomi sınıfındaki yolculara THY özel kulaklık verecek.

Bugünden itibaren tüm Amerika seferlerinde yolcuların kullanımına sunulan kulaklıklar, Mayıs ayı itibariyle tüm kıtalararası uçuşların ekonomi sınıfında yolculara verilecek.

THY’den konuyla ilgili yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Uzun uçuş saatlerine göre özel tasarlanmış, yüksek ergonomi ve ses kalitesine sahip  kulak üstü (headset) kulaklıklarımız,  ödüllü uçak içi eğlendirici sistemlerimizle birlikte yolcumuza daha konforlu bir uçuş deneyimi sunuyor. Uçak içi eğlendirici sistemimiz Planet’in sunduğu binlerce saat müzik ve film deneyimini çok daha kaliteli ses düzeyine sahip yeni nesil kulaklıklarla yolcularımıza sunuyoruz.” 

Ücretsiz Wi-Fi yarın başlıyor

THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, önceki gün Amerika uçuşlarında uçak içinde ücretsiz Wi-Fi hizmetine başlanacağını açıklamıştı.  Ekşi, Twitter hesabından yaptığı duyuruda “31 Mart’tan itibaren Amerika uçuşlarında laptop ve tabletlerini teslim eden yolcularımıza uçak içinde ücretsiz wifi hizmetine başlıyoruz” ifadelerini kullanmıştı.

Ücretsiz Wi-Fi hizmeti, Panasonic/AeroMobile entegrasyonu ile sunulan THY eXPhone uygulaması üzerinden sunulacak. THY filosundaki Boeing 777 ve Airbus 330 tipi uçaklarda sunduğu Wi-Fi ve Canlı TV’ye ek olarak eXPhone uygulamasını da yolculara sunacak.

eXPhone uygulaması, mobil cihazlardan (konuşma hariç) güvenli bir şekilde internet erişimi ile e-posta kontrolü, sosyal medya hesap (Facebook, Twitter…) güncellemeleri ve SMS‘in yanısıra mobil mesajlaşmaya (WhatsApp, Line…) imkân sağlıyor.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın