Tinder benzeri 5 arkadaşlık uygulaması

Yeni nesilin sevgili bulmak için elinden düşürmediği Tinder‘a benzer uygulamalar var mı diye düşünmeyin. Bu soruyu hemen cevaplıyoruz. Evet var! Tinder şu anda en popüler arkadaşlık uygulamalarının başında gelse de alternatif uygulamalar da oldukça dikkat çekiyor. Tinder’da olduğu gibi akıllı telefonlara indirilen bu uygulamalar, aynı zamanda sizin konum bilgilerinizi kullanarak size en yakınınızdaki diğer kullanıcıları gösteriyor. Bizde TeknoYO! olarak uygulama mağazalarına şöyle bir göz attık ve sizler için Tinder benzeri 5 arkadaşlık uygulamasını bir araya getirdik. İşte o uygulamalar…

 

1- OkCupid

tinder-benzeri-uygulama-okcupid

Türkiye’deki en popüler çapkınlık uygulamalarından biri olan OkCupid, akıllı telefonların özelliklerinden sonuna kadar yararlanıyor. GPS özelliğiyle beraber kullanıcıları konumlarına göre eşleştiren uygulamada, her kullanıcı birbirine ücretsiz mesaj gönderebiliyor. Ücretsiz olan uygulamanın sadece mesaj kutusu kısıtlı. OkCupid’in iPhone ve Android uygulamaları bulunuyor.

 

2- Instamessage

tinder-benzeri-uygulama-instamessage

Fotoğraf paylaşma uygulaması Instagram da artık bir arkadaşlık uygulaması oldu. Instamessage, Instagram kullanıcılarının birbine mesaj gönderebilmesini sağlıyor. Ancak uygulama bunu yaparken akıllı telefonların GPS özelliğini kullanarak, Instagram’a kimin, ne fotoğraf yüklediğini de gösteriyor. iOS ve Android uygulamaları mevcut.

 

3- Banjo

tinder-benzeri-uygulama-banjo

Facebook, Twitter, Instagram, Foursquare gibi sosyal ağlarla bağlanabilen Banjo, konum bazlı olarak kullanıcıların etrafındaki diğer aboneleri gösteriyor. Uygulama bunu yaparken de bir harita kullanıyor. Kullanıcılar, istedikleri sosyal ağa göre bu haritayı taratarak, yeni arkadaşlara ulaşabiliyor. Uygulama şu anda sadece Android‘lere indirilebiliyor.

 

4- Skout

tinder-benzeri-uygulama-skout

Kullanıcıların ilgi alanlarına göre abonelerini tanıştıran Skout, akıllı telefonların sallanmasıyla çalışıyor. Yalnızlıktan sıkılan uygulamanın kullanıcıları telefonu sallayarak, kendilerine en uygun arkadaşı bulabiliyor. Ancak Skout 30 saniye boyunca eşleşilen diğer abonenin erkek ya da kız olduğunu göstermiyor. Uygulamayı Android için buradan iPhone için şuradan indirebilirsiniz.

 

5- Blendr

tinder-benzeri-uygulama-blendr

Arkadaşlık uygulamaları ‘apaçi’ doldu diyenler ‘Blendr‘ tam size göre. Henüz daha çok fazla kişi tarafından keşfedilmeyen uygulamaya Facebook profiliyle girilebiliyor. Facebook fotoğraflarını ve bilgilerini kullanarak size özel bir profil oluşturan Blendr’da, kişiler ilgi alanlarına göre eşleştiriliyor. Başka bir deyişle tencere yuvarlanarak kapağını buluyor. iOS uygulamasını buradan, Android uygulamasını ise şuradan indirebilirsiniz.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın