Tinder’dan kalp atışına göre sevgili buluyor

Son dönemlerin en popüler arkadaşlık uygulamalarından biri olan Tinder için geliştirilen uygulama ile akıllı saatler üzerinden kalp atışına göre sevgili bulunabiliyor. Tasarım ajansı ‘T3’ tarafından geliştirilen ‘Hands-Free Tinder’ adındaki uygulama, hem Apple Watch hem de Android Watch markalı akıllı saatlerde kullanılabilecek.

Tinder uygulamasında bildiğiniz üzere akıllı telefonlardaki konuma göre en uygun sevgili adayını ekranı kaydırarak bulmaya çalışıyor. Beğenilen sevgili adayı ile karşılıklı eşleşenler ise mesajlaşmaya başlayabiliyor.

Ancak Hands-Free Tinder adındaki uygulama ekranı kaydırma hareketi yerine akıllı saatlerdeki nabız ölçme sensörünü kullanıyor. Sevgili adayının fotoğrafı akıllı saate ekranında gösteriliyor. Nabız atışı yükselen kullanıcılar, karşısındaki kişiyle eşleşiyor. Böylece en uygun sevgili adayları kullanıcıların kalp atışına göre bulunmuş oluyor.

Hands-Free Tinder, akıllı saatlerdeki nabız ölçme sensörlerinin kullanıldığı en iyi uygulamalar arasında olduğunu düşünüyoruz. Şu ana kadar nabız sensörlerinin daha çok spor uygulamalarında kullanıldığını hesaba katacak olursak, Hands-Free Tinder’ın iyi bir iş çıkardığını söylemek mümkün.

Hands-Free Tinder uygulaması şu andan test ediliyor. Uygulamanın önümüzdeki aylarda kullanıma sunulması bekleniyor.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın