Tinder profillerine telefon galerisinden fotoğraf yüklenebiliyor

Arkadaşlık uygulaması Tinder’dan sonra herşey değişti. Artık akıllı telefon kullanıcıları ekrana birkaç dokunuş yaparak yeni insanlarla tanışabiliyor. Ancak kullanıcıların uygulamadaki bazı özelliklerden yakınıyordu. Bu özellik başındaysa Tinder profillerine sadece Facebook albümlerinden fotoğraf yüklenebilmesiydi.

Bu sorun için harekete geçen şirket, yeni bir güncelleme yayınladı. Birçok yeni özelliğin geldiği güncelleme paketinde en çok dikkat çeken özellik ise kullanıcıların artık akıllı telefonlardaki galeriden direkt olarak fotoğraf yükleyebilmesi.

Başka bir deyişle artık uygulamaya fotoğraf yükleyebilmek için Facebook’a ihtiyacınız yok. Profilinizi oluşturduktan sonra fotoğraf yükleme ekranından galeri seçeneğini seçerek daha önce çektiğiniz fotoğrafları yükleyebilirsiniz.

Buna rağmen Tinder profili oluşturabilmek için hâlâ Facebook profiline ihtiyacınız var. Kullanıcıların gerçek olduğunu onaylamak için kullanılan bu yöntemden uygulamanın vazgeçmesi beklenmiyor.

tinder-gif-yukleme

 

Tinder mesajlaşmalarında GIF desteği

Şirketin yeni güncellemesi ile gelen diğer bir yenilik de son dönemlerin trendi GIF oldu. Eşleşilen mesajlaşmalarda GIF gönderme seçeneği sunmaya başlayan uygulamada daha eğlenceli zamna geçirebilmek mümkün.

Uygulamada yer alan GIF seçenekleri Giphy’nin galerisinden alınıyor. Şu anda kısıtlı seçenekler sunulsa da önümüzdeki dönemde bu sayının artacağını düşünüyoruz.

Güncellemede yer alan ufak yeniliklerden de bahsedelim. Mesajlaşmalarda kullanılan emojiler artık daha büyük. iPhone 6s modellerinde yer alan 3D Touch özelliğini Tinder içinde de kullanabilmeniz mümkün olacak.

Tinder gerçekleştirdiği bu yenilikle kullanıcıların eğlecesini arttırmak ve bazı temel sorunların gidermek istemiş ve bizce de başarılı bir güncelleme paketi olmuş. Uygulamadaki bundan sonraki yeniliklerini de merakla bekliyoruz.

iOS

Görsel kaynak: The Verge


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın