Tivibu, Şampiyonlar Ligi’ni 4K izletecek

Futbolda 2015-2016 sezonu itibarıyla UEFA Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi maçlarını TTNET’in IP TV platformu Tivibu ekranlarına taşıyacak olan Türk Telekom, IP TV’den Ultra HD 4K TV platformuna geçiyor.

Türk Telekom CEO’su Rami Aslan, TTNET Bireysel İş Birimi Genel Müdürü Erkan Akdemir ve Türk Telekom Strateji ve İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı Hakan Dursun’un katımıyla düzenlenen toplantıda verilen bilgiye göre gelecek sezondan itibaren UEFA Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi maçları, uydu platformu üzerinden Ultra HD görüntü kalitesinde sunulacak. Tivibu, Şampiyonlar Ligi maçlarını 4 ayrı sunucuyla yayınlayacak. İzleyici bu 4 sunucudan hangisini istiyorsa maçları oradan izleyecek.

Paket fiyatları Haziran’da

Screenshot 2015-01-15 at 11

Gelecek sezon Şampiyonlar Ligi maçları Salı günü TRT’de, çarşamba günü ise Tivibu’da olacak. Tivibu her sezon boyunca 119 Şampiyonlar Ligi ve 109 Avrupa Ligi maçını ekranlara taşıyacak. Yeni yayın platformları için yeni bir Spor Paketi hazırlayacak olan Tivibu’nun fiyatları Haziran 2015’te açıklanacak.

Digiturk’ü bekleme şansımız yoktu!

Hakan Dursun_Rami Aslan_Şenol Göka_Erkan Akdemir

Toplantıda TMSF bünyesindeki Digiturk‘ü satın alma girişimlerine değinen Türk Telekom CEO’su Rami Aslan, “Digiturk’te bazı belirsizlikler oldu. Biz satın alma süreciyle ilgili teklifimizi verdikten sonra gelişmelere bakarak, bu sürecin çok fazla zaman alacağını gördük ve kendi stratejimiz açısından Digiturk’ü beklemek gibi bir şansımızın olmadığını düşündük” yorumunu yaptı.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın