Güney Koreli yazılım çözümü TmaxSoft Türkiye’de

Bulut bilişim, altyapı ve modernizasyon alanında küresel çözümler sunan TmaxSoft Türkiye pazarındaki faaliyetlerine başladı. 1997 yılında kurulan ve Güney Kore’nin en büyük yazılım üreticisi olan TmaxSoft’un Türkiye Genel Müdürü İlker Saltoğlu, Türkiye’de veri tabanı sektörü büyüklüğünün yaklaşık 150 milyon dolar civarında olduğunu belirterek, “5 yılın sonunda veri tabanı pazarında yüzde 12’lik pazar payı ile Türkiye’de ilk 3 veri tabanından biri olmak istiyoruz” dedi.

Saltoğlu, sanal veri merkezleri için kurumsal veri tabanı ürünleri Tibero başta olmak üzere sundukları çözümlerle Türkiye’de yaklaşık 500 milyon dolar boyutunda bir yazılım pazarına hitap ettiklerini belirtti. Tmaxsoft 2012-2013 yılları itibari ile globalleşmeye ağırlık vererek, kendisine 2021 yılı sonuna kadar 42 ülkede ofis yatırımı yapmayı, 3 milyar dolar ciro ile dünyanın ilk 10 yazılım üreticisi arasına girmeyi hedefliyor.

Şirket, 2017 yılı sonu itibari ile 20 ülkede şubeleşmesini tamamlayarak 200 milyon dolar ciro, 2018 yılı içinde ise 28 ülkede 500 milyon dolar gelir elde etmeyi amaçlıyor.

Mevcut kaynakların daha verimli kullanılmasına odaklandıklarını belirten Saltoğlu, “Performans kaybetmeden, uygulamanızda bir değişiklik yapmadan, hızlı ve kesintisiz taşıma imkânları sağlayarak zaman kazanmanızı, mevcut insan kaynağınızı kullanarak herhangi ilave bir maliyet yükü getirmeden, mevcut bütçenizden yaklaşık yüzde 50 tasarruf sağlayarak yeni projelere kaynak yaratmayı vadediyoruz” dedi.

Tibero uzmanlığı eğitimleri

Müşterilerine Endüstri 4.0, nesnelerin interneti ve yapay zekâ gibi konularda yeni projeler üzerinde çalışabilme olanağı sunduklarını akratan TmaxSoft Türkiye Genel Müdürü İlker Saltoğlu, “Veri tabanı yöneticilerini 3 günlük, uygulama geliştirici ekibi de 3 saatlik bir eğitimle Tibero uzmanları haline getirebiliyoruz” diye konuştu.

Tibero, JEUS, WebtoB ve OpenFrame ürünleri bulunan TmaxSoft, Unix tabanlı bir işletim sistemi olan ancak Windows ve Linux uygulamalarını çalıştırabilen TmaxOS’u pazara dahil etmenin planlarını yapıyor.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın