TP-Link’ten mesh ev Wi-Fi sistemi: Deco M5

Kablosuz ağ sistemleri üreticisi TP-Link, evlerdeki Wi-Fi kapsama alanını genişleten Mesh Ev Wi-Fi sistemi Deco M5’i Türkiye pazarında satışa sunuyor. TP-Link Deco M5, ağ güvenliği için Trend Micro tarafından desteklenen yerleşik güvenlik uygulamalarının yer aldığı TP-Link HomeCare ile bütünleşik olarak geliyor.  

Cihazda yer alan Ebeveyn Denetimleri ile çocukların internete erişimi de yönetilip, izlenebiliyor. Bu özellik kullanıcılara, ‘kategori bazlı web sitesi engelleme’nin yanısıra, seçilen uygulamaları ve siteleri engelleme, zaman sınırı belirleme ve yaş filtreleri kullanılan kullanıcı profilleri atama imkanı sağlıyor. Ürünle, en önemli uygulamalara ya da cihazlara öncelik verilebiliyor.  

Örneğin 4K bir film izlerken, bant genişliği önceliği buna verilerek, akışta sorun yaşanmasının önüne geçilebiliyor.

Deco M5 4500 metrekareye kadar genişletilebiliyor

Dört çekirdekli bir işlemciye sahip olan Deco M5, evi boydan boya Wi-Fi ile kapsayacak yeni ağ teknolojilerini kullanıyor. AC destekli ve çift bantlı ürün, 2.4GHz bandında 400Mbps, 5 GHz bandında ise 867Mbps kablosuz hızlara sahip ve aynı anda birden fazla cihaza veri aktarımını yapmak için MU-MIMO teknolojisini kullanıyor.

Deco M5, Wi-Fi kapsama alanını 4500 metrekareye kadar sürekli genişletebilen üç birimden oluşuyor. Ek birimlerle birlikte bu sistem, daha büyük evler için ölçeklendirilebiliyor. Bir ağa 10 adet Deco M5 birimi eklenebiliyor.

Deco M5, ağın her zaman en yüksek hızlarda çalışmasını sağlamak için TP-Link’in Uyarlanabilir Yönlendirme Teknolojisi’ni (ART) kullanıyor. Bu teknoloji, her bir Deco biriminin bulunduğu yere göre evdeki tüm cihazlar için en net yolu seçmeyi sağlıyor. Deco M5 ayrıca en iyi kapsama alanını sunmak için cihazlar arasındaki bağlantıyı optimize ediyor.

Türkiye fiyatı 549 TL’den başlıyor

Cihazın kurulumu, TP-Link’in Android ve iOS destekli Deco mobil uygulaması üzerinden yapılabiliyor. Kurulum sonrasında da Ebeveyn Kontrolü, Misafir Ağı gibi ayarlar, veri kullanımı, ağ trafiği geçmişi gibi bilgiler de Deco uygulaması ile akıllı telefonlardan yapılıp, takip edilebiliyor.

Yakında Türkiye’de satışa sunulacak olan Deco M5’in tavsiye edilen satış fiyatı KDV dahil tekli paket için 549 TL; üçlü paket için ise 1599 TL olacak.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın