Truecaller uygulaması Google Duo’ya entegre oldu

Spam mesaj ve çağrı engelleme uygulaması Truecaller, Google’ın yüksek kaliteli görüntülü görüşme servisi Duo’nun Truecaller uygulamasına entegre edilmesine yönelik bir stratejik anlaşma yapıldığını duyurdu. Dünya çapında 250 milyonu aşkın kullanıcısı bulunan Truecaller Google Duo entegrasyonunun yanısıra yeni SMS ve flash mesajlaşma servislerini de kullanıma sundu.

Google Duo’nun Truecaller ile entegrasyonu, kullanıcıların verdikleri izinleri diledikleri zaman iptal edebilecekleri izinli bir servis olarak önümüzdeki aylarda Android ve iOS platformlarında kullanıma sunulacak.

Entegrasyona ek olarak, Truecaller’ın tasarımı tamamen yenilenen Android uygulamasına şu yeni özellik de geldi:

  • SMS: SMS gönderenin kim olduğunu anında görülebilecek ve spam mesajlar filtrelenebilecek. Küresel çapta gönderilen SMS’lerin yüzde 15’ini spam mesajlar oluşturuyor ve bu da her yıl 1.2 trilyon spam mesaj gönderildiği anlamına geliyor.
  • Flash Mesajlaşma: Diğer Truecaller kullanıcılarına, konum bildiren ya da kullanıcının anlık durumu ile ilgili (yoldayım, evdeyim, vb) ön tanımlı mesajlar gönderilebilecek.

Görüntülü görüşme entegrasyonu yaptılar

2009 yılında kurulan ve merkezi İsveç’in Stockholm kentinde bulunan Truecaller’ın Kurucu Ortağı Nami Zarringhalam, Kullanıcıların, arayanın kim olduğunu gösterme ve istenmeyen çağrıları engelleme gibi gereksinimlerinin giderilmesini için çalıştıklarını belirtti.

Zarringhalam,  “Google gibi iş ortakları ile birlikte yolculuğumuzda yeni bir adım atmanın heyecanını yaşıyoruz. Böylece kullanıcıların tüm mobil iletişim gereksinimlerini tek çatı altında topluyoruz. Bu deneyimi, her bir hizmet için ayrı ayrı uygulamalar indirmelerine gerek kalmadan sunuyoruz” dedi.

Google Duo Yöneticisi Amit Fulay ise, “Hangi platformu kullanırlarsa kullansınlar, herkes görüntülü görüşme yapabilmeli. Bizim de amacımız görüntülü görüşmeyi basit, hızlı ve herkesin kullanabileceği bir şekilde sunmak. Truecaller entegrasyonu sayesinde milyonlarca yeni kullanıcıya daha iyi görüntülü görüşme deneyimi yaşatabileceğiz” diye konuştu.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın