Türk Telekom’da birleşmenin çatısı TTNET oldu!

Rami Aslan’ın CEO’luk görevine gelmesinin ardından son bir yılda grup şirketlerini tek çatı altında toplama stratejisine yönelen Türk Telekom (TT) Grubu, tam entegrasyon yönünde 2014 yılı boyunca attığı adımları tamamladı. Türk Telekom Grubu ürün ve hizmetlerinin Bireysel, kurumsal ve toptan satış olmak üzere üç ana alanda pazara sunulması stratejisi kapsamında;  TTNET iki ayrı Genel Müdürlük olarak Bireysel ve Kurumsal İş Birimleri şeklinde yapılandırıldı. Yeni organizasyon değişikliklerinin Türk Telekom, TTNET ve Avea’nın tüzel kişiliklerini mevcut halleriyle muhafaza ederek ve tâbi oldukları mevzuat ve regülasyonlara uyarak gerçekleştirdiği belirtilen Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada, “Bireysel İş Birimi Genel Müdürü olarak Erkan Akdemir, Kurumsal İş Birimi Genel Müdürü olarak Mehmet Ali Akarca atanmıştır” denildi.

Grup şirketleri, 3 ayaklı yeni çatıda birleşti

Rami Aslan_Türk Telekom CEO

Rami Aslan’ın TT CEO’su olduğu Aralık 2013 ile birlikte başlatılan yeni organizasyonel yapılanmayla ilgili olarak şirketten yapılan açıklamada, son aşamanın ardından TT’nin dünyanın en büyük entegre operatörlerinden biri haline geldiği belirtildi. Açıklamaya göre TT’nin müşterilere sunulan mobil, sabit ses ve geniş bant çözümlerini tek kanaldan yürütecek olan Bireysel İş Birimi, Grup seviyesinde bireysel satış, bireysel pazarlama, bireysel müşteri hizmetleri ve bireysel finans fonksiyonlarını içerecek. Benzer şekilde, şirketlere, KOBİ’lere, küçük ofis/ev ofislere ürün ve hizmet sunacak olan Kurumsal İş Birimi, Grup seviyesinde kurumsal satış, kurumsal pazarlama, kurumsal müşteri hizmetleri ve kurumsal finans fonksiyonlarından oluşacak. Telekom operatörlerine ve internet servis sağlayıcılarına toptan seviyede altyapı ile hizmet verecek olan Toptan Satış organizasyonu ise Türk Telekom altında ayrı bir fonksiyon olarak varlığını sürdürecek.

Erkan Akdemir, ‘TTNET Bireysel’in Genel Müdürü oldu

EA2

Türk Telekom CEO’su Rami Aslan’ın yönetimindeki Grup’un iş segmentleri bazında yeniden oluşturulan organizasyonunda, TTNET iki ayrı Genel Müdürlük olarak Bireysel ve Kurumsal İş Birimleri şeklinde yapılandırıldı. Avea CEO’su Erkan Akdemir, Bireysel İş Birimi Genel Müdürü görevini üstlenirken, daha önce Türk Telekom Grubu’nda çeşitli üst yönetim görevlerinde bulunan Mehmet Ali Akarca, Kurumsal İş Birimi Genel Müdürü görevine getirildi.

Kim, hangi göreve atandı?

Hüseyin Balcı: TTNET Bireysel Satış Genel Müdür Yardımcısı olarak Türk Telekom, Avea ve TTNET bireysel satış fonksiyonlarının liderliğini yürütecek.
Dehşan Ertürk: TTNET Bireysel Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı olarak Türk Telekom, Avea ve TTNET bireysel pazarlama fonksiyonlarının liderliğini üstlenecek.
Kaan Aktan: Yeni oluşturulan TTNET Bireysel Finans Genel Müdür Yardımcılığı pozisyonuna atandı. Mali yıl kapanışı göz önünde bulundurularak bu atama 16 Şubat 2015 itibariyle geçerli olacaktır.
Orçun Onat: TTNET Bireysel Müşteri Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı olarak Türk Telekom, Avea ve TTNET bireysel müşteri hizmetleri fonksiyonlarının liderliğini yürütecek.
Mert Başar: Yeni oluşturulan TTNET Kurumsal Pazarlama Genel Müdür Yardımcılığı pozisyonuna atandı. Başar, Türk Telekom, Avea ve TTNET kurumsal pazarlama fonksiyonlarının liderliğini üstlenecek.
Kadir Boysan: Yeni oluşturulan TTNET Kurumsal Satış Genel Müdür Yardımcısı pozisyonuna atandı. Boysan, Türk Telekom, Avea ve TTNET kurumsal satış fonksiyonlarının liderliğini üstlenecek.
Kaan Sümer: TTNET Kurumsal Finans Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı. Mali yıl kapanışı göz önünde bulundurularak bu atama 16 Şubat 2015 itibariyle geçerli olacak.
* TTNET bünyesinde ayrıca yeni bir Kurumsal Müşteri Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı pozisyonu oluşturuldu.  Türk Telekom, Avea ve TTNET kurumsal müşteri hizmetleri fonksiyonlarının liderliğini üstlenecek olan bu pozisyona ilişkin atama henüz yapılmadı.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın