Türk Telekom’dan yeni gençlik markası: Selfy

Türk Telekom, yeni gençlik markası ‘Selfy’yi gençlerin kullanımına açtı. Türk Telekom Selfy ile 25 yaş ve altındaki gençlere özel iletişim ve eğlence hizmetleri sunacak. Selfy’liler kendi iletişim alışkanlıklarıyla uyumlu paketlerin yanı sıra çeşitli marka işbirlikleriyle de yeme-içme veya giyim gibi alanlarda avantajlı fırsatları elde edecek.

25 yaş ve altındaki Türk Telekom bireysel faturalı veya faturasız hat kullanan tüm gençler, mobil hatlarından “SELFY” yazıp 4545″e kısa mesaj (SMS) göndererek, Selfy dünyasına ücretsiz üye olabilecek.

Operatör ismi yerine istenilen isim yazacak

selfy-turk-telekomSelfy’ye üye olanları Türk Telekom’un hayata geçirdiği Avatar Servisi karşılayacak. Avatar Servisi’nden faydalanan Selfy’liler, cep telefonu ekranındaki operatör isminin bulunduğu alana, 15 karaktere kadar istedikleri bir ifadeyi yazabilecekler.

Böylece Selfy’liler Avatar ile kendi ya da sevdiklerinin ismini veya kendileri için anlamlı olan bir sözü operatör isim alanında görebilecekler.  

Selfy’ye üye olan gençler, Avatar Servisi’nin yanı sıra Tivibu Go Sinema ve Türk Telekom Müzik Premium üyeliğine de 3 ay boyunca ücretsiz sahip olacak.

Avatar Servisi nasıl kullanılır?

Selfy’li kullanıcı DEĞİŞTİR” yazıp bir boşluk bırakarak ekranın operatör ismi alanında görmek istediği, 15 karaktere kadar olan ifadeyi 4545″e kısa mesaj olarak gönderecek. Sonrasında ise Selfy dünyasından kendisine gelen mesaja onay verecek.

Cep telefonunu kapatıp yeniden açtıktan sonra ise Avatar Servisi devreye girmiş olacak ve Selfy’linin yazdığı ifade, cep telefonu ekranında görünecek. Selfy’liler bir gün içerisinde tek bir numaradan 30 defaya kadar değişiklik talebinde bulunulabilecekler.

Selfy’ye üye olanlar, sadece telefon ekranlarındaki operatör isim alanını değil Selfy’nin resmi internet adresi selfy.com.tr’nin ana sayfasını da kişiselleştirebilecekler. Dilerlerse bu sayfaya kendi isimlerini yazabilecek, arka planın rengini değiştirip kendi fotoğraflarını yükleyebilecek.

‘Yüzde 33 daha fazla internet kullanıyorlar’

turk-telekom-gmy-hakan-dursunSelfy’yi gençlerin istek ve beklentileri doğrultusunda geliştirdiklerini belirten Türk Telekom Bireysel Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Hakan Dursun, “Gençlerin en büyük taleplerinin; kendi kurallarını kendilerinin belirlediği dünya içinde, kendi tercihlerini yapabilmek olduğunu gördük. Biz de gençlerin bu talebine yanıt vermek için çalıştık ve  ‘Kuralları sen koy!’ mottosuyla yola çıktık” dedi.

Dursun, şöyle konuştu: “Genç kullanıcılarımız diğer müşterilerimizden yüzde 33 daha fazla internet kullanıp, 2 kat daha fazla mesaj atarak Türk Telekom içinde rekor kırıyorlar. Türk Telekom olarak yüzde 71’lik akıllı telefon sahiplik oranı ile sektörün lideriyiz. Genç müşterilerimiz ise yüzde 87’lik penetrasyon oranı ile bu konuda da önde.”

Türk Telekom Selfy nedir? 


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın