Türk Telekom: Yayın ihalesinde paketler ve fiyatlar bize uymadı!

Türk Telekom, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından bugün düzenlenen Süper Lig Yayın Hakları İhalesi ile ilgili açıklama yaptı. Türk Telekom  Süper Lig Yayın İhalesi için açıklanan paketleri ve fiyatları uygun bulmadıklarını açıkladı.

Digiturk’ün kazandığı ihaleyle ilgili olarak Türk Telekom’dan yapılan açıklamada, “Yaptığımız değerlendirmeler sonucunda yayın hakları ihalesindeki paketleme şekillerinin ve teklif taban fiyatlarının, iş modellerimizle uyumlu olmaması sebebiyle, ihaleye katılmadık” denildi.

‘İş modelimiz ile uyumlu değil(di)’

Açıklamada, “Türk Telekom olarak genişbant, mobil, sabit ses ve TV gibi faaliyet gösterdiğimiz tüm alanlarda doğabilecek her türlü fırsatı yakından takip ediyor ve değerlendiriyoruz. Bu kapsamda, yaptığımız değerlendirmeler sonucunda Türkiye Futbol Federasyonu tarafından düzenlenen TFF Süper Lig ve TFF 1. Lig yayın hakları ihalesindeki paketleme şekillerinin ve teklif taban fiyatlarının hali hazırdaki iş modellerimizle uyumlu olmaması sebebiyle, söz konusu ihaleye katılmama yönünde karar almış bulunmaktayız. İlgili müşteri tabanımıza ulaşılabilir perakende fiyatlar sunmaya ve büyümemizi tüm pazar segmentlerinde sürdürmeye devam edeceğiz” ifadelerine yer verildi.

tivibu-sporTürk Telekom’un IPTV, uydu ve web TV platformlarında yaklaşık 2 milyon TV müşterisine sahip olduğu belirtilen açıklamada, “Televizyon yayıncılığı platformumuz Tivibu, 2016 yılının ilk yarısında, Pay TV pazarının toplamından daha fazla büyüdü. Bugüne kadar kullanıcılarımıza sunduğumuz UEFA Şampiyonlar Ligi ile UEFA Avrupa Ligi maçlarının yanı sıra; gişe rekortmeni sinema filmleri ve dizilerden oluşan zengin içeriğimiz, bu başarımızın temelini oluşturuyor” denildi.

‘Digiturk’ün yayın haklarını paylaşması menfaatine uygun olur’

Türk Telekom, açıklamasında, Digiturk’e de şu çağrıda bulundu:

turkiye-super-lig-yayin-haklari-digiturk“Türk Telekom olarak ihale sonucunun Türk futbolu ve sektör için hayırlı olmasını diliyor ve Digitürk’ü tebrik ediyoruz. Digiturk’ün TFF Süper Ligi ve TFF 1. Lig yayın haklarını, münhasır ve ayrımcı olmayacak şekilde paylaşmasının kendi ticari menfaatine ve kamu menfaatine olacağına inanıyoruz. Bu durumda bu ayrıcalıklı içeriği, yaklaşık 2 milyon TV müşterimize ek bir içerik olarak sunma seçeneğini değerlendirebiliriz.”

TFF tarafından, 2017-2018, 2018-2019, 2019-2020, 2020-2021 ve 2021-2022 futbol sezonları TFF Süper Lig ve TFF 1. Lig Müsabakaları Yayın Haklarının devri için bugün düzenlenen ihaleye, beIN Media bünyesindeki Digiturk ve Turkcell Superonline katılmıştı. İhalede Digiturk, 5 yıllık tüm yayın haklarını içeren D Paketi’ni; Turkcell ise Superonline ile maçların görüntülerinin mobil yayın haklarını içeren C Paketi’ni almıştı.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın