Turkcell BiP mesajlaşma uygulamasının fark yaratan 6 özelliği

İnternet bağlantısı üzerinden ücretsiz mesajlaşma uygulamalarından Turkcell’in geliştirdiği BiP uygulaması dikkat çeken özellikleriyle hızla popüler olmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu’nun yaklaşık 1 milyon kullanıcıya ulaştığını açıkladığı Turkcell BiP servisinin yabancı rakiplerine birçok konuda fark attığı özellikler bulunuyor. TeknoYO! olarak biz de Turkcell BiP mesajlaşma servisinin dikkatimizi çeken özelliklerini bir araya getirelim dedik.

Nasıl kullanılır?

Uygulamanın dikkat çeken özelliklerine geçmeden önce hâlâ Turkcell BiP’i kullanmayanlar için birkaç bilgi paylaşalım. Turkcell BiP’i iki şekilde akıllı telefonunuza indirebilirsiniz. Turkcell aboneleri BIP yazıp 2222’ye ücretsiz gönderdikten sonra, gelen linke tıklayarak uygulamayı akıllı telefonuna indirebiliyor. Uygulama mağazasından indirmek için ise iOS için App Store’da, Turkcell Market’te veya Android için Google Play‘de arama yaparak indirebilirsiniz. İndirme gerçekleştikten sonra uygulamayı açıp gelen şifreyi girerek kullanmaya başlayabilirsiniz. Akıllı telefon rehberinizde BiP uygulamasını indirmiş olan kullanıcıları otomatik görüp, anlık mesajlaşmaya başlayabilirsiniz. Lafı çok uzatmadan işte Turkcell BiP mesajlaşma servisinin dikkat çeken 6 özelliği

 

1- Çabuk bak, mesaj kaybolacak!

turkcell-bip-mesaj-kaybolma

Günümüz gizlilik günü. Mesajlaşma uygulamalarında yazdığımız bir kelime bile yıllarca akıllı telefonlarda kalabiliyor. Bu işin fotoğraf ve video boyutunu da düşünce gizliliğin önemi ortaya çıkıyor. Bunun farkına varan Turkcell, BiP uygulamasında mesajlara kaybolma özelliği eklemiş. Turkcell BiP’in mesajlaşma ekranında yer alan üst tarafında kalan saniye işareti, mesajların görüntülenme süresini belirliyor. İster 1 saniye ister 10 saniye… Bu tamamen size kalmış bir durum.

 

2- Profesyonel kalemden karikatür

turkcell-bip-karikatür-isaretleriTurkcell BiP uygulamasının rakiplerine fark attığı bir diğer özellik de eğlenceli içerikler oldu. Ünlü karikatürist Yiğit Özgür’ün sadece BiP’e özel tasarladığı birbirinden esprili çıkartmalar ile Türk usulü birçok çıkartma “Yemin et” veya “Ohh be dünya varmış” karikatürleriyle mesajlaşabilirsiniz.

 

3- Caps çılgınlığıyla konuş

turkcell-bip-caps-yapma

Son dönemlerin espri çılgınlığı haline dönüşen ‘caps’ler Turkcell BiP uygulamasında var. Hatta kullanıcılar istedikleri fotoğraflara istedikleri yazıları yazarak arkadaşlarıyla eğlenceli bir şekilde mesajlaşabiliyor. Bunun yanı sıra Turkcell’in hazırladığı capsleri de kullanmanız mümkün.

 

4- SMS’i Bip’ten gönderdim

turkcell-bip-mesaj-ozelligi

Birçok mesajlaşma uygulamasında olmayan bir özellik de Turkcell BiP servisinde yer alıyor. Bu özelliğe göre BiP’li olmayan arkadaşlarınızla da BiP’in içerisinden SMS atarak mesajlaşabiliyorsunuz. Yani artık akıllı telefonunuzun kendi mesaj uygulamasına kullanmanıza gerek kalmıyor. BiP servisi üzerinden tüm mesajlaşma ihtiyaçlarınızı karşılayabiliyorsunuz.

 

5- Grup mesajlaşma olmazsa olmaz

turkcell-bip-ozellikleri-2

Şu anda çılgınlık haline dönüşen grup mesajlaşma özelliği de Turkcell BiP uygulamasında mevcut. İstediğiniz arkadaşlarınızı ekleme tuşuna basarak ve tek bir sohbet alanına çağırarak çok daha rahat mesajlaşabilirsiniz. Yukarıda paylaştığımız tüm diğer özellikleri de grup mesajlaşmalarında kullanabilirsiniz.

 

6- Al sana konum

turkcell-bip-konum-paylasma

Arkadaşların birbirleriyle buluşmasının en kolay yollarından biri olan konum paylaşma özelliği Turkcell’in ücretsiz mesajlaşma uygulamasında yer alıyor. Bu özelliği kullanmak için klavyenin sol üst tarafında yer alan paylaşma fonksiyonlarına girin. Buradaki ‘konum’ tuşuna başarak arkadaşınıza bulunduğunu konumu gönderebilirsiniz.

Turkcell BiP uygulamasını şu anda iPhone ve Android işletim sistemli akıllı telefonlara indirebilirsiniz.


Yorumlar

yorum

2 comments

Bir Cevap Yazın