Turkcell BiP’i indirenlerin sayısı 10 milyonu geçti

Turkcell’in 2015 yılının nisan ayında kullanıma sunduğu anlık mesajlaşma ve iletişim platformu Turkcell BiP uygulaması 10 milyon indirilme sayısını aştı. Uygulamanın kullanıldığı ülke sayısı 192’ye ulaşırken, BiP’i  yurtdışından indirerek kullanmaya başlayanların sayısı da 1 milyonu aştı. Turkcell’den paylaşılan verilere göre aylık bazda BiP üzerinden gönderilen mesajların sayısı ise 250 milyonu geçti. BiP’i kullananların yüzde 40’ını Turkcell dışındaki operatörlerin aboneleri oluşturuyor.

Anlık mesajlaşmanın yanısıra sesli ve görüntülü görüşme, caps oluşturma ve kaybolan mesaj gibi özellikleri sunan BiP’te kullanıcılar ayrıca BiP uygulaması yüklü olmayanları “Her Yöne Arama” özelliği üzerinden arayabiliyor.

Terzioğlu: Hedef dünyada 100 milyon BiP’li

bip-10-milyon2.1 milyon kişinin takip ettiği BiP’te yer alan “Keşfet” kategorisi altındaki sayfalar arasında en popüler kanal “Survivor Türkiye” kanalı. 300 binden fazla takipçisi olan Survivor Türkiye’yi 285 bin kişi ile “O Ses Türkiye” kanalı takip ediyor. BiP’teki “Yetenek Sizsiniz Türkiye” hesabının takip edenlerin sayısı ise 135 bin.

BiP üzerinden 90 bin kişi çeviri hizmeti alıyor. 100 binden fazla kişi de Galatasaray ve Fenerbahçe taraftarları için sunulan Goller Cepte 1905 ve Goller Cepte 1907 hesaplarını takip ederek takımları hakkındaki bilgilere ulaşıyor. 120 binden fazla müzik tutkunu da BiP Number One hesabını takip ediyor.

BiP’i bundan yaklaşık 1.5 yıl önce küresel marka yaratma vizyonundan hareketle geliştirdiklerini belirten Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, “BiP’in yurt dışından indirilme sayısının 1 milyonu aşmış olması ise BiP’in şimdiden küresel bir marka olma yolunda önemli bir eşiği aştığını kanıtlıyor. BiP’e çok güveniyoruz. Şimdiki hedefimiz tüm dünyada 100 milyondan fazla kişinin BiP üzerinden haberleşmesi” dedi.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın