Financell 1.7 milyon kişiye 2.8 milyar TL kredi verdi

Turkcell’in tüketici finansman şirketi Turkcell Finansman (Financell) 2016’da 1.7 milyondan fazla müşteriye 2.8 milyar TL finansman desteği sağladığını duyurdu. Teknolojik ürünlerin taksitlerini Turkcell faturaları üzerinden ödenmesini sağlayan ve Financell markası ile hizmet veren Turkcell Finansman’ın 2016 yılı sonuçları açıklandı.

Turkcell Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Murat Erkan, “Turkcell Finansman, sektörü de büyüttü. Finansal Kurumlar Birliği’nin 2016’nın ilk 9 aylık sonuçlarına göre tutar bazında ise en çok kredi kullandıran 4. şirketiz” dedi.

Erkan, “Tüketici finansman sektöründe verilen toplan kredi adedinin yüzde 85’ini tek başına gerçekleştiren Turkcell Finansman bir önceki yılın aynı dönemiyle karşılaştırıldığında sektörün kredi tutarı büyümesinin yüzde 89’unu tek başına sağladı. Tutar bazında ise en çok kredi kullandıran 4. şirketiz” diye konuştu.

Financell’in Türkiye çapında 3 bini aşkın Turkcell noktasında hizmet verdiğimi belirten Murat Erkan, “Yılbaşından itibaren Turkcell ön ödemeli olarak adlandırılan faturasız hat sahipleri Financell kredilerinden yararlanabilmeye başladı. Faturasız hat sahipleri de artık Turkcell satış noktalarından teknolojik ihtiyaçları için kredi kullanabiliyorlar” dedi.

2 yılda 50 milyon uygulama indirildi

Turkcell uygulamalarının 2015 yılında toplam 22 milyon olan indirilme sayısının, 2016 yılında 28 milyonu aştığını belirten Erkan, şunları söyledi: “Bu artışta 4.5G önemli bir itici güç oldu. 2016 yılı sonu itibariyle son 2 yılda indirilen uygulama sayısı 50 milyonu aşmış durumda. 2017 hedefimiz ise 100 milyona ulaşmak.”

Verilen bilgiye göre Turkcell BiP’i indirenlerin sayısı, 4.5G’ye geçilen 1 Nisan 2016 tarihinden itibaren yüzde 40’a yakın artış göstererek 12 milyona ulaştı. Turkcell’in müzik platformu fizy’nin indirme sayısı 8 milyonu aşarken, GollerCepte servisi de 2.8 milyon defa indirildi. Yine bireysel depolama servisi lifebox 3.4 milyon kez indirilirken televizyon, bilgisayar veya mobil cihazlardan izlenebilen kişisel TV platformu Turkcell TV+’ın indirme sayısı ise 3 milyona ulaşmış durumda.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın