Turkcell futbol yayın hakları ihalesine hazırlanıyor!

Türkiye’de Haziran 2017’de yapılması planlanan futbol yayın hakları ihalesi için Turkcell de hazırlık yapıyor. Digiturk’ün 2016 – 2017 sezonunda sona erecek olan Spor Toto Süper Lig maçlarının yayınları için yapılacak olan ihaleye Turkcell de talip oldu. Turkcell futbol yayın ihalesi için doğrudan ihaleye katılımın yanısıra iş birliklerini de yokluyor.

turkcell-tv-plus-4k-ultra-hd

Turkcell TV+ 4K Ultra HD

EURO 2016 kapsamında Fransa’da düzenlenen toplantıda konuşan Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, Türkiye’deki futbol yayınlarıyla ilgili olarak “Mobilde futbol içeriğini müşterilerimize ulaştırabilmek için ihaleye girebilir, farklı iş birliklerine de gidebiliriz” dedi.

Terzioğlu, “Türkiye insanı futbolla iç içe yaşıyor ve maçları her an her yerde izlemek istiyor. Şu an Türkiye’de futbol içeriğini küçük ekranlarda halka ulaştırma şansına sahip en yetenekli firma biziz” diye konuştu.

Türkiye A Milli Futbol Takımı’nın Ana Sponsoru olan Turkcell’in 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası maçlarını, Turkcell TV+ fiber kullanıcıları için 4K Ultra HD olarak sunduğunu söyleyen Terzioğlu, Turkcell TV+ ile 4K Ultra HD teknolojisini kullanmak isteyenlere, aylık 5 TL karşılığında yeni TV+ kutusunun verildiğini belirtti.

Turkcell Finansman 865 milyon TL kredi verdi

Turkcell’in aboneleri için Şubat 2016’da hizmet vermeye başlayan tüketici finansman şirketi Turkcell Finansman A.Ş.’nin son rakamlarını da paylaşan Kaan Terzioğlu, 2 Şubat – 8 Haziran tarihleri arasındaki 4 aylık süreçte Turkcell Finansman ile sağladıkları kredi adedinin 727 bini, kredi tutarının ise 865 milyon TL’yi bulduğunu söyledi. Turkcell Finansman’ın 575 milyon TL ödenmiş sermayesi ile sektörün ikinci büyük firması konumuna geldiğine dikkat çeken Terzioğlu,“Turkcell Finansman ile sadece Anneler Günü’nde 10 bin müşteriye finansman sağladık” dedi.

Drone satışına başlıyor

TURKCELL-kaan-terzioglu-4-5gVerilen bilgiye göre 4.5G’nin hayata geçmesiyle birlikte Turkcell Mağazaları’nın konsepti de değişiyor. Turkcell, 3 bine yakın mağazasında ‘drone’ ve ‘sanal gerçeklik‘ gözlüğü gibi yeni ürünleri de satmaya başlayacak. Terzioğlu’nun açıkladığı verilere göre 4.5G ile birlikte Turkcell’in data trafiği yüzde 26 arttı. Turkcell’in 4.5G abone sayısı 13 milyona, aktif 4.5G kullanıcı sayısı ise 4.5 milyon kişiye ulaştı.  


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın