Turkcell GNÇYTNK ile İsveç, Finlandiya, Çin’e gönderiyor

Turkcell’in yetenekli gençlere kapılarını açtığı Turkcell GNÇYTNK programı kapsamındaki eğitimlere dünyanın üç büyük teknoloji devi de dahil oldu. Turkcell’in gençlere yönelik olarak hayata geçirdiği staj ve işe alım programı GNÇYTNK’e katılan gençler, Ericsson, Huawei ve Nokia’nın üst düzey yöneticilerinden aldıkları eğitimleri tamamladı.

162 kişi arasından başarılı olan 67 genç, Huawei, Nokia ve Ericsson ile yapılan anlaşma kapsamında şirketlerin Çin, Finlandiya ve İsveç’teki merkezlerinde düzenlenecek gelişim programlarına katılma fırsatı elde edecek.

Turkcell Akademi tarafından hazırlanan GNÇYTNK programı hakkında bilgi veren Turkcell İş Destekten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Seyfettin Sağlam, “Huawei, Nokia ve Ericsson’la yaptığımız anlaşma kapsamında genç çalışanlarımız bu markaların teknoloji merkezlerine giderek eğitim alacak ve global pazarlarda farklı iş deneyimleri yaşayacaklar” dedi.

Online oyun ile işe alım süreci başlıyor

Turkcell Küçükyalı Plaza’da gerçekleştirilen Huawei, Nokia ve Ericsson’un Türkiye’deki eğitimlerinde yeni teknolojiler, sektör trendleri, mobil genişbant, yeni nesil şebekeler, 5G teknolojileri ve uygulama bilgileri, mobil abone deneyiminin nasıl geliştirileceği, teknoloji tabanlı ürün ve çözümler gibi dersler yer aldı.

İşe alım sürecinde eğlenceli bir aşamadan geçen gençler, bilgisayar ya da akıllı cep telefonu ile oynanan online oyuna davet ediliyor. Oyunda başarılı olanlar, web tabanlı video soru uygulaması üzerinde kendilerine gönderilen soruları video kaydı ile cevaplıyorlar.

Bu aşamayı da geçen genç yetenekler daha sonra grup mülakatlarına davet edilerek kendilerine yapay zekadan, satışa kadar ilgilerini çekecek farklı sorular soruluyor. Başarılı olanlara Turkcell’de kariyer olanakları sunuluyor.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın