Turkcell’in Twitter’daki müşteri hizmetleri hesabı hacklendi!

Bu sabah saatlerinde Turkcell’in Twitter’daki müşteri hizmetleri hesabı hacklendi. Uygur Tim adındaki hacker grubu, saat 10.15 gibi Turkcell’in müşteri hizmetleri hesabı olan @TurkcellHizmet ele geçirerek tweet atmaya başladı. Hacker grubu kendini “Hedef Turan, Rehber Kuran – Milliyetçi Hacker Grubu, Türklük bedenimiz, Islâmiyet ruhumuz. Ruhsuz beden ceset olur” olarak tanımlıyor.

Hackerlar, “Paket tarife fiyatlarını düşürmediğiniz takdirde tüm sosyal medya hesaplarınıza el koyacağız” mesajı paylaştı. 98 binden fazla takipçisi olan hesap, Twitter tarafından onaylı hesaplar arasında yer alıyor.

Turkcell’in resmi Twitter hesabından ise aşağıda mesaj paylaşıldı.

Güncelleme

Turkcell Twitter merkezine başvurarak hesabın askıya alınmasını sağladı.

Ekran Resmi 2014-12-15 11.37.31

Güncelleme 2

Turkcell’den resmi bir açıklama geldi. Şirketin açıklaması aşağıdaki şekilde:

“Sosyal medya üzerinden müşterilerimize kesintisiz destek sağlamak amacıyla kullandığımız @TurkcellHizmet Twitter hesabı, bir hacker grubunun saldırısına uğramıştır. Gerçekleşen saldırı sonrasında hesaba kısa süreliğine illegal erişim sağlansa da sorun hızla çözülerek müşteri hizmetleri hesabımız yeniden hizmet vermeye başlamıştır. Müşterilerimizin kişisel bilgileriyle ilgili herhangi bir güvenlik açığı bulunmadığını kamuoyuna duyurur, yaşanan süreç boyunca @TurkcellHizmet hesabından paylaşılan mesajlara itibar edilmemesini önemle rica ederiz.”


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın