Telefon ve ön ödemeli kartı Paycell Card ile birleştirdi

İspanya’nın Barcelona kentinde düzenlenen Mobil Dünya Kongresi MWC 2017’ye katılan Turkcell, yeni nesil ödeme kartı Paycell Card’ı tanıttı. Paycell markasıyla ödeme hizmetleri veren Turkcell Ödeme Hizmetleri’nin Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu’ndan (BDDK) alınacak onayın ardından, Paycell Card müşterilere sunulacak.

Finansal servisleri cep telefonuna taşıyan Paycell Card, yurt içi, yurt dışı ve internet üzerinden yapılan alışverişlerde kullanılabilecek.  FinTech alanında sundukları ürünlere bir yenisini daha eklediklerini söyleyen Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, “BDDK’ya yapacağımız başvurunun ve gerekli izinlerin alınmasının ardından çok yakında müşterilerimizi yeni nesil ödeme kartımız Paycell Card’ın sunacağı avantajlar ile de tanıştıracağız. Hedefimiz 3 yılda 10 milyon Paycell Card’lı müşteri” dedi.

Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu

Turkcell Mobil Ödeme ile 4 milyonu aşkın müşteriye ulaştıklarını söyleyen Kaan Terzioğlu, “Türkiye’de bankacılık dahil finansal hizmetleri nüfusun yüzde 50’lik bir kısmı kullanıyor. Bu oranı gelişmiş ülkelerdeki olduğu gibi yüzde 90’lara taşıma konusunda katkıda bulunmayı amaçlıyoruz. Bankaların rakibi değil finansal hizmetler sistemini tamamlayıcı çözüm ortağı olan bir platform oluşturmak için yola çıktık” dedi.

Paycell Card’a nasıl para yüklenecek?

İsteyenler Paycell Card’ı Turkcell İletişim Merkezleri’nden (TİM) veya anlaşmalı mağazalardan başvuru sürecini beklemeden, isimsiz olarak satın alabilecek. Satın alınan bu karta nakit veya kredi kartı ile para yüklenerek kullanıma açılabilecek.

İsme özel kart isteyenler ise Paycell uygulaması ve diğer Turkcell uygulamalarından bilgilerini ileterek kartın adreslerine teslim edilmesini sağlayabilecek. Paycell Card’a TİM’lerden ve anlaşmalı mağazalardan nakit, Paycell uygulaması üzerinden kart ile bankaların havale/EFT sistemlerinden kart numarasına havale ile ve anlaşmalı banka ATM’leri ile para yükelenebilecek.

Turkcell Enerji şirketi kurdu

Turkcell olarak enerji dağıtımı konusunda da yeni bir şirket kurarak yatırıma başladıkları belirten Terzioğlu, kurdukları Turkcell Enerji hakkında şu bilgileri verdi:

  • Fiyat rekabetine değil hizmet rekabetine odaklanıyoruz. Yeni kurduğumuz şirketimiz olan Turkcell Enerji Çözümleri ve Elektrik Satış Ticaret Anonim Şirketi ile kesilmeyen elektrik hizmeti sunmayı hedefliyoruz.
  • Turkcell olarak 2 milyon TL sermayeli elektrik şirketi kurma sürecimiz başladı. Amacımız enerji yönetimi ile alakalı teknolojileri de hizmet olarak götürebilmek. Kesintisiz güç kaynaklarını, jeneratörleri finansman şirketimiz aracılığıyla evinize sağlayacağız.
  • Elektrik hizmetiyle beraber evinizin içinde enerjiyi daha verimli kullanılacak ampulleri, ısıtma sistemlerini, termostat sistemlerini de hizmet olarak sunacağız.

Elektrik faturası da Turkcell’den gelecek

  • Yapmak istediğimiz şeyin mevcut elektrik sistemiyle hiç bir alakası yok, tamamen müşterinin bugüne kadar hiç tanışmadığı yeni hizmetleri pazara sunmak amacımız.
  • Elektrik faturanız Turkcell’den gelecek, tahsilatı Turkcell yapacak. Elektrik kesildiği zaman hiç kimse elektrik şirketini arayarak niye elektrik kesildi demiyor ama bizi arayarak internetim çalışmıyor diyebiliyor. Dolayısıyla internetin sürekli çalışması için elektriğinizin sürekli çalışması gerekiyor.

Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın