Süreyya Ciliv’in Türkiye mobil iletişim pazarına kazıdığı 11 unutulmaz söz

Turkcell CEO’su Süreyya Ciliv’in istifa etmesi gündeme oturdu. Yaklaşık 8 yıldan beri Turkcell’in başında olan Süreyya Ciliv, daha önce Microsoft’un merkezinde görev yapıyordu. Bill Gates ile dirsek direğe çalışma fırsatı bulan Ciliv, görevi boyunca teknoloji pazarı açısından birçok önemli sözler söyledi. Hep Steve Jobs, Tim Cook, Bill Gates’in mi unutulmaz sözlerini listeleyeceğiz? Biz de, Türkiye GSM pazarına 8 yıllık liderlik etmiş Süreyya Ciliv’in önemli sözlerini bir araya getirelim dedik. İşte Süreyya Ciliv’in GSM pazarında unutulmayacak sözleri…

 

1- “Artık yeni matbaa internet. İnternetten sonsuz bilgiye her an her yerden ulaşmak mümkün. İnternetin fırsat eşitleyici bir boyutu var.”

turkcell-sureyya-ciliv-sozleri-1

 

2- “Urfa’da Oxford vardı da biz mi gitmedik?’ sözü artık geçerli değil. 4G ile birlikte Urfa’ya Oxford’u da Stanford’ı da getirmiş olacağız.”

sureyya-ciliv-sozleri

 

3- “En temel önceliğim, eşsiz müşteri deneyimine odaklanarak, burada en üst seviyeyi yakalamak, en doğru iş ortağı olmak, insanımıza ve şirketlerimize en ileri teknolojiyi, en kaliteli iletişim olanaklarını en uygun koşullarda sunmak.”

turkcell-sureyya-ciliv-sozleri-3

 

4- “Her gün geleceğe hazırlanıyorum. Tabii ki büyük zorluklar yaşıyorum ancak bunu yine bilime olan sevgim ve inancımla çözüyorum.”

turkcell-sureyya-ciliv-sozleri-4

 

5- “Herkes kazanmak ister. ‘Nasıl kazanacağız?’ sorusunun yanıtı ise geleceği doğru okumak. Dünya çapında en başarılı iş sahiplerini tanıma fırsatım oldu. Hepsinin ortak noktası geleceği iyi okumaları.”

turkcell-sureyya-ciliv-sozleri-5

 

6- “Doğu’nun Paris’i Diyabakır, 3G hızında Paris’i dörde katladı. Şu anda Diyarbakır Hasanpaşa Hanı’nı dünyaya 13.8’lik bir hızla bağlıyoruz.”

turkcell-sureyya-ciliv-sozleri-6

 

7- “Fark yaratmak için gereken şeyler; takım oyunu, inovasyon, bilgi, teknoloji ve yatırım.”

turkcell-sureyya-ciliv-sozleri-7

 

8- “Yeni dünyada başarının anahtarı, güçlü ‘network’ü kullanarak yeni teknolojileri işine uyarlamakta yatıyor.”

turkcell-sureyya-ciliv-sozleri-8

 

9- “Akıllı telefonları lüks değil, insanların hayatını kolaylaştıran, bilgiye ulaştıran birer cep bilgisayarı olarak görüyoruz. Herkesin bu cihazların sunduğu fırsatlardan yararlanabilmesi için ileri teknolojiyi erişebilir fiyata sunmanın önemine inanıyorum.”

turkcell-sureyya-ciliv-sozleri-9

 

10- “Liderin en önemli özelliği geleceği iyi okumak ve şirketini ona göre konumlandırmak.”

turkcell-sureyya-ciliv-sozleri-2

 

11- “Performans!”

sureyya-ciliv-turkcell-istifa

Hoşçakal Süreyya Ciliv


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın