Turkcell tek fatura ile sabit ve mobil paketleri birleştirdi

Turkcell Grubu sunduğu sabit ve mobil hizmetlerini ‘tek çatı’da birleştirdi. “Dört Dörtlük” adı verilen paketlerle Turkcell Tek Fatura hizmetine başlayan  şirketin yeni paketlerinin duyurulduğu etkinlikte konuşan Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Murat Erkan, “Yeni dönemde müşterilerimize sabit ve mobilde ‘Tek paket, tek nokta, tek fatura’ hizmeti vereceğiz. Bu kapsamda   200 farklı seçenek sunulan Dört Dörtlük paketlerimizde bulunan 79 liralık yeni teklifimizde, 4 GB cepten internet, 500 dakikalık mobil konuşma, 50 Mbps hıza sahip sınırsız (75 GB’lik Adil Kullanım Kotası, AKK) ev interneti mevcut” dedi.

Turkcell dört dörtlük paketlerMurat Erkan, “Hem ev hem de mobil internetinizin hizmet bedelleri tek faturada gelecek, ayrı ayrı fatura takip etmek zorunda kalmayacaksınız. Turkcell’den size mobil için ayrı, sabit için ayrı fatura gelmeyecek. Bu iki hizmeti tek faturada ödeyeceksiniz” diye konuştu.

‘Sizi arkadaşıma aktarıyorum’ cümlesini duymayacaksınız

Turkcell’in tüm sabit ve mobil hizmetlerini artık tek hizmet noktasından sunacağını belirten Erkan, şunları söyledi: “Artık Turkcell İletişim Merkezi’ne gittiğinizde veya çağrı merkezimizi aradığınızda her ihtiyacınızı aynı kişi karşılayacak. Artık sadece 0532 532 00 00’yi arayarak hem mobil hem de sabit hattınızla ilgili hizmet alabileceksiniz. Turkcell’de artık ‘sizi arkadaşıma aktarıyorum efendim’ cümlesini duymayacaksınız.”

Hizmetlerin entegre olmasının maliyetleri aşağı çektiğini ifade eden Erkan, “Yeni dönemde müşterilerimize yüzde 30’u aşan oranlarda tasarruf sağlayan fiyatlarla hizmet sunacağız. Örneğin 149 liralık paketimizde 50 Mbps hızında sınırsız ev internetinin yanı sıra, 20 GB cepten internet, Turkcell TV Plus, BiP, Akıllı Depo ve Fizy için de toplam 20 GB olmak üzere toplamda 40 GB cepten internet, 1000 dakika da cepten konuşma veriyoruz” diye konuştu.

Turkcell-tek-fatura

Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Murat Erkan, 4.5G ve fiber internet başta olmak üzere Turkcell’in son verileriyle ilgili şu bilgileri verdi:

* Bu yıl fiber internette 1 milyonu geçeceğiz

Fiber internet ile tanıştırdığımız 15. il Aydın oldu. 2016’da sırasıyla Manisa, Tekirdağ ve Denizli’de de fiber hizmeti vermeye başlayacağız. Turkcell olarak 2016 1. çeyrek sonunda fiber internette 935 bin müşteriye ulaştık. 2016 yılının 3. çeyreğinde 1 milyonu aşmış olacağız. Fiber pazarında birinciyiz, makası açmaya devam ediyoruz. Türkiye’de 21 milyon hane var ve iki operatör olarak bunun topu topu 4 milyonuna ulaşabilmişiz. Daha gidecek çok yol var.

* 3G’de 3 yılda ulaştığımız orada, 4.5G’de 30 günde ulaştık

4.5G‘de trafiğimizin yüzde 95’ini kendi fiber altyapımızda taşıyoruz. Türkiye genelinde 4.5G’de nüfus kapsama oranımız yüzde 80’i aştı. 3Gde bu orana 3 yılda ulaşabilmiştik, 4.5G’de bu orana 30 günde ulaştık. İlk ayın sonunda Turkcell 4.5G abone sayısı 11 milyon, aktif kullanıcı sayımız ise 4.1 milyonu buldu. Şu an itibariyle toplam trafiğimizin yüzde 21’i 4.5G’den geliyor ve 4.5G ile birlikte toplam data kullanımı yüzde 20 arttı.turkcell-bip-logo

* Turkcell BiP’e her yöne arama özelliği geliyor

Anlık mesajlaşma uygulamamız BiP, 7.5 milyon kişiye ulaştı. Bu ay içinde sabit ve mobil her yöne arama özelliği de ekleyeceğimiz BiP’in aktif kullanıcı sayısı ise 4 milyon… Spotify aylık 9.99 TL’den başlayan fiyatlarla sunuluyor ama bununla bitmiyor. Spotify üzerinden günde bir saat müzik dinleseniz, ayda 29 TL’lik data harcıyorsunuz. Biz bu tarz servisleri Fizy’nin de dahil olduğu tek paketlerle sunuyoruz.

* Kurumları değil, çocukları destekliyoruz

(Ensar Vakfı sponsorluğunun abone kaybına etkisiyle ilgili sorulan bir soru üzerine) 8 yıldır bu gruptayım. Turkcell’in, sosyal sorumluluk alanında Türkiye’nin en önde gelen şirketlerinden  biri olduğunu söyleyebilirim. Turkcell sosyal sorumluluk çerçevesinde çocuklara, kadınlara destek olur. Aralarında Gönül Köprüsü, ve Kardelenler’in de olduğu 10’dan fazla sivil toplum örgütüne destek olduk. Bu projelerimiz Birleşmiş Milletler’den ödül aldı. Biz çocuklara destek veriyoruz, kurumlara değil. Biz bu destekleri çocuklara verdik, kurumlara değil. Yapılan bu yorumların haksız olduğunu düşünüyorum. Müşterilerimizin de böyle düşündüğünü sonuçlarımızdan görüyorum.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın