Türkiye Drone Ligi yarışları başlıyor

Türkiye’de ilk kez düzenlenen Türkiye Drone Ligi (TDL) yarışlarının birinci etabı, 11 Mart  Cumartesi günü saat 13:00- 20:00 arasında KüçükÇiftlik Park’ta düzenlenecek. Drone sporunu yaygınlaştırmak için düzenlenen Türkiye Drone Ligi’nde yarışçılar 5 ayrı elemeden (sıralama, eleme, çeyrek final, yarı final ve final ) geçecekler.

Teknoloji sponsoru TeknoSA olan TDL 1. Etap mücadelelerinde, Pilotlar ‘quad drone’ları, FPV( First Person View) ve özel radyo kumandaları ile yarışacak. Belirlenen bir alandan kalkan ‘drone’ların üzerindeki kameradaki görüntüyü gözlüklerinden takip eden pilotlar, özel dizayn edilmiş pisti en kısa sürede tamamlamak için mücadele edecek.

Birinciye 8000 TL ödül

TDL yarışları, 6 etap olarak özel dizayn edilmiş pistlerde organize edilecek. İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Adana ve Eskişehir etapları sonucunda TDL şampiyonu olan drone pilotu, yurt dışındaki yarışlarda yarışmaya hak kazanacak.

Pilot başvurularının www.turkiyedroneligi.com adresi üzerinden alındığı TDL’de lig şampiyonuna 8000 TL, ikincisine 4000 TL ve üçüncüsüne 2000 TL ödül verecek.

Yarışların yanı sıra drone simülatörü, VR deneyimi, eğitim oyunları ve canlı DJ performansları gibi etkinliklerin de yapılacağı Türkiye Drone Ligi 1. Etap Yarışı ve partisinin biletleri ise Biletix üzerinden satılacak.

Drone ligi yarışlarının başlamasına sayılı günler kala, Türkiye’de geçen yıl yapılan yasal düzenlemeler çerçevesinde “Drone kaydı nasıl yapılır?” sorusunun cevabına buradan,  “Drone ehliyeti nasıl alınır?” sorusunun cevabına ise şuradan erişebilirsiniz.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın