Bu sporun forma sponsoru derdi yok! 6 takım, 16 sponsor

Yeni sezon öncesi Türkiye’deki futbol takımları formalarına sponsor bulmak için uğraşa dursun; teknolojisinden, ödeme sistemlerine pek çok şirket Türkiye e-Spor takımları için sponsor olma yarışında. Riot Games tarafından düzenlenen League of Legends (LoL) turnuvalarına katılan Türk takımlarına sponsor olan son isim ise Bankalararası Kart Merkezi’nin (BKM) dijital cüzdan uygulaması BKM Express oldu.

bkm-express-dark-passageBKM Express, Türkiye’nin en köklü elektronik spor (eSpor) kulüplerinden Dark Passage’ın League of Legends (LoL) takımının ana sponsoru oldu. BKM Express Dark Passage sponsorluk anlaşması kapsamında Dark Passage kulübü, League of Legends turnuvalarında ‘BKM Express.Dark Passage adıyla mücadele ederken, takım formalarında BKM Express logosu yer alacak.

Ana sponsoru TeknoSA olan LoL Türkiye Şampiyonluk Ligi’nde mücadele eden 6 eSpor takımının toplam 16 sponsoru bulunuyor.  BKM’nin de dahil olduğu Türkiye’de eSpor’a destek veren şirketler arasında, Ülker, Asus, PayPal, Twitch, Intel, Logitech ve BenQ gibi şirketler öne çıkıyor.  

League of Legends Türkiye Şampiyonluk Ligi takımları ve sponsorları şöyle:

Dark Passage

BKM_Dark_PassageOcak 2012’de kuruldu. Sponsorları: BKM Express, Asus, ByNoGame.com, SteelSeries, 3pay

SuperMassive

SuperMassiveAralık 2015’te kuruldu. Sponsorları: Ülker, Twitch, Red Bull, Intel

HWA Gaming

HWA GamingOcak 2012’de kuruldu. Sponsorları: MSI, Logitech

Team Turquality

Team TurqualityOcak 2012’de kuruldu. Sponsorları: PayPal, Puma, Razer,

Oyunfor.CREW

OyunforOcak 2012’de kuruldu. Sponsorları: Asus, Oyunfor

Team AURORA

teamauroraHaziran 2015’te kuruldu. Sponsorları: Logitech, BenQ, Twitch.

Türkiye Büyük Finali 13 Ağustos’ta

1466764852_TBFLeague of Legends Türkiye Büyük Finali, 13 Ağustos Cumartesi günü  Ülker Sports Arena’da gerçekleşecek. Türkiye Büyük Finali’nde Şampiyonluk Ligi Yaz Mevsimi Şampiyonluğu için Dark Passage ile SuperMassive takımları kozlarını paylaşacak.

5 maç üzerinden gerçekleşecek final karşılaşmasından zaferle ayrılan ekip, Türkiye’yi IWCQ’da (Uluslararası Wildcard) temsil etmek üzere Brezilya’ya giderek Dünya Şampiyonası’na katılmak için mücadele edecek. 


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın