Türkiye için harekete geçen Xiaomi, akıllı saat ile geliyor

Son dönemlerdeki akıllı telefon satışlarıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Xiaomi, şimdi de akıllı saat işine girmeye hazırlanıyor. Türkiye pazarında yer almak için harekete geçen Çinli akıllı telefon devinden açıklanan bilgilere göre kısa bir zaman sonra akıllı saat modeli de gelecek.

Xiaomi Global Başkanı Hugo Barra’nın YouTube videosuyla açıkladığı akıllı saat modeliyle ilgili ise hiçbir ayrıntılı bilgi verilmedi. Xiaomi’nin giyilebilir teknoloji konusun şu anda ürettiği bir akıllı bileklik modeli bulunuyor. MiBand adındaki akıllı bileklik, ucuz fiyatı ve özellikleriyle dikkat çekiyor.

Maslak’a ofis

Xiaomi, Türkiye’de ofis açmak için resmen harekete geçti. Maslak’ta ofis açması beklenen şirketin şimdiden Türkiye’de etkili bir oyuncu olacağını söyleyebiliriz.

Xiaomi ise şu anda dünyanın en büyük akıllı telefon üreticileri arasında ilk 5’e giren bir şirket. Şu ana kadar 10 farklı akıllı telefon üreten şirketin Xiaomi Mi 4 ve Xiaomi Mi 3 oldu. Bu modeller ise satışa çıktıktan sonraki ilk 12 saatte 720 bin adet satıldı.

Xiaomi Global Başkanı Hugo Barra’nın yaptığı açıklamayı aşağıda izleyebilirsiniz.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın