TurkNet kullanıcıları için AKK kalktı

Alternatif telekom operatörü TurkNet, aktif altyapısı üzerinden hizmet verdiği bireysel müşterileri için Adil Kullanım Noktası (AKN), diğer bir ifadeyle Adil Kullanıma Kotası (AKK) uygulamasını kaldırdı. Mevcut müşterilerin yanısıra yeni gelenler için de TurkNet AKK kalkı.

Şirket, Yerel Ağın Paylaşıma Açılması (YAPA) uygulaması kapsamında hizmet verdiği tüm kullanıcılar için kotasız internet hizmetini vermeye başladı.

TurkNet, web sitesi üzerinden kullanıcıların AKN’siz internet bölgesinde olup olmadıklarını ve alabilecekleri maksimum hızı sorgulayabilecekleri bir servis de hayata geçirdi. Bu servis sayesinde kullanıcılar, TurkNet’e abone olmadan AKN’siz internet alıp alamayacaklarını sorgulayabiliyor. TurkNet henüz AKN’siz hizmet veremediği yeni kullanıcılarına da aylık 150 GB kotalarının yanında bir yıl içinde istedikleri zaman 4 kez kullanabilecekleri 50’şer GB ekstra kota hediye ediyor.

Aktif altyapısını büyütüyor

Yerel Ağın Paylaşıma Açılması (YAPA) uygulaması kapsamında santrallere kendi cihazlarını yerleştirdiklerini belirten TurkNet Genel Müdürü Cem Çelebiler, santral ve santral sonrasında internette dolaşan veriyi kendi omurgaları üzerine aldıklarını ifade etti.

Çelebiler, şunları söyledi: “Santrallerdeki kendi cihazlarımız sayesinde yerleşik operatöre ödediğimiz veri iletimi kiralama bedellerinde önemli ölçüde tasarruf sağlıyoruz. Böylece aktif altyapımız ile hizmet verdiğimiz müşterilerimize kotalara takılmayan, alabilecekleri maksimum hızda internet hizmeti veriyoruz. Şu an Türkiye genelinde 200’den fazla santrale kendi cihazlarımızı yerleştirdik. Müşterilerimizin yüzde 20’sine AKN’siz internet hizmeti sunabiliyoruz. Bu yıl içinde daha fazla santrale YAPA uygulamasına geçerek AKN’siz internet sunduğumuz müşteri sayımızı ikiye katlamayı planlıyoruz.”


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın