Erol Bilecik TÜSİAD’ın yeni başkanı oluyor!

Index Grubu’nun kurucusu Erol Bilecik TÜSİAD başkanı oluyor. Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği’nin (TÜSİAD) 12 Ocak’ta yapılacak olan genel kurulunda yeni bir yönetim kurulu ile yeni bir başkan seçilecek. Hürriyet Gazetesi’nden Jale Özgentürk’ün haberine göre TÜSİAD’ın yeni başkanı Erol Bilecik olacak.

Halen TÜSİAD yönetim kurulu üyesi olan Erol Bilecik, derneğin yeni yönetimin kurulunun başına geçecek. TÜSİAD’ın mevcut başkanı Cansen Başaran Symes’in yerine aday olacak olan Erol Bilecik, kamuoyunda “ateşten gömlek” olarak da nitelendirilen TÜSİAD başkanlığı için ikna edildi.

Habere göre temammüller gereği başkan olması beklenen TÜSİAD başkan yardımcıları Ali Koç ve Sedat Şükrü Ünlütürk, TÜSİAD başkanı olmayı istememesi üzerine Index Grubu’nun kurucusu Erol Bilecik ismi öne çıktı.

Erol Bilecik kimdir?

1962 yılında Antakya’da doğan Erol Bilecik, 1987’de İTÜ Bilgisayar Mühendisliği’nden mezun oldu. 1989 yılında Index Bilgisayar’ın kurucusu olarak firmanın Genel Müdürlük görevini üstlendi.

1999 yılı itibariyle Index Grup bünyesindeki Index Bilgisayar, Despec, Datagate, Neteks, Homend ve Teklos’un CEO’su ve Yönetim Kurulu Başkanı olan Erol Bilecik, Index Grup şirketleri ile 200’ün üzerindeki dünya teknoloji devinin Türkiye distribütörlüğünü yapıyor.

Bilecik, bunların yanısıra 2002–2005 yılları arasında, Türk bilgisayar sektöründeki en eski sivil toplum kuruluşlarından biri olan TÜBİSAD’ın (Türkiye Bilişim Sanayicileri ve İşadamları Derneği) ve 2010-2014 dönemleri arasında İTÜ Mezunlar Derneği Başkanlığını yaptı.

Halen İTÜ Geliştirme Vakfı’nın Başkan Vekili, Girişimcilik Vakfı (GİRVAK), Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) ve 1907 Fenerbahçe Spor Kulübü Yönetim Kurulu üyesi olan Bilecik, yönetim kurulu üyesi olduğu TÜSİAD‘ta Sosyal Kalkınma Yuvarlak Masası Lideri görevini yürütüyor.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın