Twitter 140 karakter sınırını ‘kısmen’ genişletti

Sosyal ağ Twitter 140 karakter sınırı ile ilgili bir süredir beklenen özelliğini bugün hayata geçirdi. Twitter’ın resmi hesabından paylaşılan ‘tweet’e göre kullanıcıların artık tweet atarken eklediği fotoğraf, GIF, video, anket veya bir alıntı, Twitter’ın 140 karakter sayısından düşmeyecek. Kullanıcıların daha uzun ‘tweet’ler yazabilmesinin önünü açan yenilik, bugünden itibaren aktif olacak.

Twitter, bu yılın mayıs ayında yaptığı duyuru ile ‘tweet’leri sadeleştirmek için bazı değişikliklere gideceğini açıklamıştı. Sosya ağ, yeni güncellemeyle ‘tweet’leri sadeleştirip, 140 karakterlik ‘tweet’lerde daha fazla alan oluşturarak kullanıcıların kendilerini daha kolay ve hızlı ifade edebileceklerini duyurmuştu.

Twitter’ın bugün hayata geçen sadeleştirilmiş Tweet kuralı’ ile bundan böyle ‘tweet’lere yapılan fotoğraflar veya videolar gibi eklemeler karakterleri tüketmeyecek. 

Yanıtlara yenilik yolda

140 karakter sınırının kullanıcıların attığı ‘tweet’lerdeki paylaşılan linkler için de uygulanması bekleniyordu. Ancak Twitter’ın bugün aktif olan özelliğine göre 140 karakter sınırını genişleten sadeleştirilmiş Tweet kuralı, linkleri kapsamıyor. Diğer bir deyişle güncelleme sonrası da atılan ‘tweet’lerdeki linkler de 140 karakter sınırı kapsamında değerlendirilecek.

Twitter ayrıca, ‘tweet’lere atılan yanıtlara ilişkin ileride başlayacak olan değişikliklere ilişkin de denemeler yapıldığını paylaştı. Test edilen değişiklikler arasında, atılan yanıt ‘tweet’lerinde @isim bölümünün 140 karakterden sayılmaması yer alıyor. Değişiklikler herkese açık hale geldiğinde tweetlere attığınız yanıtlardaki isim bölümü, 140 karakter sınırından düşmeyecek.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın