Twitter’da link ve fotoğraflar 140 karakter sınırına takılmayacak!

Sosyal ağ Twitter 140 karakter sınırı bu ay içinde genişleyecek. Kullanıcıların paylaştığı ‘tweet’lerde bulunan fotoğraf ve linkler artık 140 karakter sınırını takılmayacak. Twitter kullanıcılarının daha uzun tweet’ler atabilmelerine olanak sağlayacak olan yeni özellik, 2 hafta içinde aktif olacak.

Bloomberg’in konuya yakın kaynaklara dayandırdığı habere göre Twitter kullanıcılarının daha uzun ifadeler kullanabilmesini sağlayacak olan yeni özellik, bu ay bitmeden kullanıma sunulacakHalihazırda Twitter, kullanıcıların paylaştığı linkleri kısaltsa da 140 karakterlik sınırın 23 karakteri verilen linke ve fotoğrafa gidiyor.

Twitter 140 karakter sınırı genişletilmesini amaçlayan yeni özellik ile karakter sınırını tamamen kaldırmayı planlamayan Twitter’da artık 140 yerine SMS’lerde olduğu gibi 160 karakterlik bir sınır geçerli olacak.

140-karakterTwitter, Ağustos 2015’te direkt mesajlardaki (DM) 140 karakter limitini kaldırmış, direkt mesaj özelliğini güncelleyerek, kullanıcıların istenilen uzunlukta mesaj (DM) gönderebilmesinin önünü açmıştı. Sosyal ağ, Ekim 2015’te ise 140 karakter sınırına takılmadan daha uzun tweet’ler atılabilmesini sağlayacak yeni ürünü için çalışmalara başlamıştı.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın