Twitter 140 karakter sınırı ‘yanıtlar’ için esnetildi

Sosyal ağ Twitter 140 karakter sınırı ile ilgili yeni bir güncelleme yaptı. Twitter 140 karakter sınırı yanıtlar için esnetildi. Buna göre bugünden itibaren Twitter’da birine ya da bir gruba yanıt verildiğinde “@” ile başlayan kullanıcı isimleri 140 karakterden düşülmeyecek. Böylece Twitter’da 140 karakterin tamamı yanıtlarda kullanılabilecek.

Twitter’dan güncelleme ile ilgili yapılan açıklamada, “140 karakter ile daha fazla şeyi ifade etmenize olanak sağlayacak olanaklar üzerinde çalıştığımızı söylemiştik. O zamandan beri iki güncelleme yaptık ve bugün de bir güncelleme daha açıklıyoruz. Artık, birine ya da bir gruba yanıt verdiğinizde “@” ile başlayan kullanıcı isimleri 140 karakterinizden düşülmeyecek” denildi.

Güncellemeyle gelen diğer yenilikler

Twitter’daki bu değişiklik ile birlikte sohbetlere şu yenilikler geldi:

  • Yanıt yazdığınız kişi; atacağınız tweet yazısının içinde değil üzerinde görünecek. Böylelikle sohbetlerinizde daha fazla karakter kullanabileceksiniz.
  • “Yanıtla” üzerine tıkladığınızda kimlerin konuşmanızın bir parçası olduğunu daha kolay görüp, kontrol edebileceksiniz.
  • Bir konuşmayı okurken atılan tweet’in başında “@” ile başlayan çok sayıda kullanıcı adları yerine yazılanları göreceksiniz.

Bugün gerçekleştirilen güncellemelerin, hem kullanıcılardan gelen geri dönüşlere hem de araştırma ve testlere dayandığını belirten Twitter, bu yeni özelliği deneyenlerin Twitter’daki konuşmalara daha çok katıldığını tespit etmiş. 

Twitter’ın kullanıcı adıyla genişlettiği yeni sohbet özellikleri güncellemesi hem twitter.com’da hem de Twitter’ın iOS ve Android uygulamalarında kullanıma sunuldu. Yeni özellikleri mobilden denemek için Twitter uygulamasının güncellenmesi yeterli oluyor.

Sohbetleri geliştirmek ve platformun daha kolay kullanılmasını sağlamak için yeni yöntemler üzerinde çalışıldığını duyuran Twitter’ın bu son güncellemesi ile ilgili ayrıntılara sosyal ağın buradaki blog yazısından ulaşabilirsiniz.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın