Twitter’ın yeni zaman akışı, önce en iyi Tweet’leri gösterecek

Twitter, kullanıcılarının takipçilerinin attığı Tweet’leri kaçırmaması için yeni bir özellik geliştirdi. Sosyal ağın resmi blogundan duyurduğu yeni özellikle takip edilen kişilerin en önemli Tweet’leriyle arayı kapatmanıza yardımcı olacak yeni “Zaman Akışı (Timeline)” stili seçilebilecek.
Twitter‘ın yeni “Timeline”ı şöyle çalışacak: Ayarlarınıza girip “Bana önce en iyi Tweet’leri göster” adı verilen özelliği aktif hale getireceksiniz, ardından Twitter’ı bir süre sonra açtığınızda en çok önemseme ihtimalinizin olduğu Tweet’ler ‘timeline’ın en üst sırasında belirecek .

Bu Tweet’ler en yeniden en eskiye doğru sıralanacak (ters kronolojik sırada) . Tweet’lerin kalan kısmı da bunun tam altında yer alacak ve yine her zamanki gibi yeniden eksiye doğru akacak . İstediğiniz her an sayfayı yenileyip, en son gönderilen Tweet’leri atıldıkça en üstte görebileceksiniz.

Yeni ‘Timeline’ ayarı nasıl yapılır?

Sosyal ağın geçen yılın başında devreye aldığı Sen buralarda yokken özelliğinin daha da kişiselleştirilebilen hali olan yeni zaman akışı ile ilgili olarak Twitter’dan yapılan açıklamada, şöyle denildi:

“Yeni özelliği denemek isterseniz, ayarlarınızdaki ‘timeline’ kısmına gidip ‘Bana önce en iyi Tweet’leri Göster’i seçebilirsiniz. Yorumlarınızı dinleyeceğiz ve zamanla özelliğimizi çok daha iyi hale getiriyor olacağız. Daha sonra da gelecek haftalarda özelliği kullanılabilir hale getireceğiz. Timeline’ınınızda belirecek bildirimi bekleyin. Eğer sevmezseniz, düşüncelerinizi bizimle paylaşın, üstelik ayarlara girip özelliği de kapatma imkanınız her zaman var.

Takipçilerinizin attığı en iyi Tweet’leri kaçırmamak için Twitter uygulamasının “Ayarlar” bölümünden aşağıdaki aşamaları takip etmeniz yeterli olacak.

iOS için:

 

Android için:


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın