Jack Dorsey, Twitter çalışanlarına 200 milyon dolar dağıtacak

Sosyal ağ Twitter’ın Kurucusu ve CEO’su Jack Dorsey, kendine ait olan Twitter hisselerinin üçte birini çalışanlarına dağıtacağını açıkladı. Şirketin toplam yüzde 1’lik hissesine karşılık gelen Dorsey’in Twitter çalışanlarına vereceğini hisselerin toplam bedeli 200 milyon doları aşıyor.

Twitter çalışanlarına bu müjdeyi attığı ‘tweet’ ile veren Dorsey, “Çalışanlarımızın doğrudan kendilerine yatırım yapması için elimdeki Twitter hisselerinin içte birini (şirketin yüzde 1’ini) dağıtacağım” dedi. Dorsey, “Küçük bir şeyin büyük sahibi olmaktansa, büyük bir şeyin küçük sahibi olmayı tercih ederim. Twitter’ı ‘büyük’ yapacağımızdan eminim” dedi.

Önce işten çıkarma ardından bonkörlük!

Dorsey, aynı zamanda Suare'in de CEO'su

Dorsey, Square’in de CEO’luğu yapıyor

Dorsey’in bu “bonkörlük” hamlesinin, iki kritik gelişmenin hemen ardında geldiğini hatırlatalım: 

Geçtiğimiz haftalarda Omid Kordestani’nin yönetim kurulu başkanı olduğu Twitter’da başlatılan yeniden yapılanma kapsamında işten çıkarmaların başlayacığı duyurulmuştu. Buna göre toplam 4100 çalışanı olan Twitter, bu çalışanlarının yüzde 8’ine karşılık gelen yaklaşık 328’inin işine son verecek.

Diğer yandan Jack Dorsey, yine geçtiğimiz hafta halka arz başvuruları için resmi işlemlere başlayan mobil ödeme şirketi Square’in de kurucusu ve CEO’su konumunda bulunuyor.

Ve Square’in halka arz dosyalarıyla birlikte Jack Dorsey’in bu şirkette yüzde 24.4’lük payının olduğu da ortaya çıkmıştı.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın